Blackberry Neon, Argo, Mercury İsimli 3 Cihaz Üzerinde Çalışıyor!

0
455

Blackberry firması, uzun geçmişi olan bir firma. Gerek başarıları gerek başarısızlıkları ile birçok dönüm noktası bulunuyor bu geçmişinde. Android’in hızlı yükselişinden sonra toparlanmayı pek beceremese de, bildiğiniz gibi son telefonu Priv ile Android camiasına adımını atmış ve satışlarını yükseltmeyi hedeflemişti. Bu modeli ile gayet tatmin edici satış rakamlarına ulaşan firma yine de son raporlara göre büyük zarardan kaçamamıştı. İşte bu zarar durumuna bir dur demek isteyen firma, duyumlara göre şuan 3 farklı model üzerinde çalışıyor.

Bu 3 cihazın kronolojik olarak farklı zamanlarda duyurulması beklenirken, tahmin edeceğiniz üzere cihazlar giriş, orta ve üst seviye olarak konumlandırılacaklar.

İlk modelimiz Neon, Alcatel/Blackberry ortaklığında üretilecek ve daha çok giriş-orta seviye bir telefonun özelliklerini taşıyacak. Full HD 5.2 inch bir ekrana sahip olacağı iddia edilen telefonda olmazsa olmaz efsane Blackberry fiziksel klavyesi de bulunacak. Alüminyum gövdeye sahip olacak olan telefona Snapdragon 617 işlemci eşlik edecek.

gsmarena_002

Görünüşe göre cihazda 3GB RAM ve 16GB depolama alanı bulunacak. Pil konusunda ise 2.610 mAh bir pil kullanılacağı yönünde bilgiler var. Quick Charge 2.0 özelliğine sahip olacak telefonda 13MP arka ve 8MP ön kamera bulunması bekleniyor. Cihaz büyük ihtimalle Temmuz veya Ağustos aylarında tanıtılacak. İddia edilen bir diğer model ismi ise Hamburg.

Diğer model olan Argon’un ise Ekim ayı civarlarında tanıtılması bekleniyor. 5.5 inch QHD bir ekrana sahip olması beklenen telefona Snapdragon 820 işlemci, 4GB RAM, 32GB depolama alanı ve Quick Charge 2.0 teknolojisini destekleyen 3,000 mAh pil eşlik edecek. Ayrıca cihazda parmak izi tarayıcısı ve USB Type-C portu da bulunacak. Kamera tarafında ise 21MP ön, 8MP arka kamera bulunacağı yönünde bildirimler var.

Son modelimiz olan Mercury’nin ise Ocak-Mart 2017 tarihleri içerisinde tanıtılması bekleniyor. Fiziksel QWERT klavyenin bu modelde de bulunacağını bildirilirken, bu klavyenin Priv modelindeki gibi kaymalı bir yapıya sahip olmayacağı söyleniyor.

gsmarena_001

4.5 inch Full HD ekrana sahip olacağı söylenen model, anlaşılacağı üzere Argon modelinden daha küçük bir yapıya sahip olacak. Kasasının altında ise Snapdragon 625 işlemci bulunacak. 3GB RAM’e sahip olacak olan telefonun 32GB kapasitesinde depolama alanına sahip olacağı düşünülüyor. Pil tarafında ise 3,400 mAh kapasitesinde bir pil eşlik edecek. Mercury sırasıyla 18MP/8MP arka ve ön kameralara sahip olacak.

Blackberry, Priv modelinden beri sahip olduğu suskunluğunu bu 3 model ile bozmak niyetinde. Keza yüksek bir etikete sahip olan Priv, buna rağmen Blackberry firmasının açıklamasına göre firmanın istediği gibi bir satış rakamı sergilemişti. Bakalım Blackberry firması bu yeni 3 model ile Android pazarına tutunabilecek mi.

Siz bu yeni 3 model hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu modeller sayesinde Blackberry kar yapmaya başlayabilir mi?

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz