Reklam
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bazı Siteler DDoS Saldırısı Altında!

Bazı Siteler DDoS Saldırısı Altında!

0
356

Favori sitelerinize giriş yapamıyorsanız yalnız değilsiniz. İşte nedeni: Dyn, DDoS saldırısına uğradı!

Bulut tabanlı internet performans yönetimi şirketi olan Dyn, Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırısına uğradı ve bu da sabah saatlerinden itibaren müşterileri Amazon, Twitter, Spotify, New York Times, Reddit, Yelp, Box ve Pinterest gibi büyük internet sitelerini erişilemez hal getirdi. İlerleyen saatlerde ise erişim sorunu yaşanan siteler arasına Netflix ve Paypal da eklendi. Zaman zaman bu sitelere erişimlerde sorunlar yaşanabilmekte.

Çoğu kesinti, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyısı ve bunun yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nin birkaç diğer bölgelerinde yer alan internet sitelerinde ve hizmetlerinde  yaşandı. Dyn şirketi tarafından yapılan açıklamada, garip bir şekilde yavaşlamalarla karşılaşsanız da hizmetlerin normale döndürüldüğü belirtildi. Umarız, Dyn bu DDoS saldırısını kontrol altına alabilmiştir.

Dyn ayrıca, bu saldırganların kim olduklarını bilmediklerini ve bunun yanı sıra on milyonlarca IP adresinden aynı anda gelen bu saldırıların iyi planlanmış olduğunu ve tamamen erişilemez hale getirmek amaçlı olabileceğini belirtti.

Bu saldırılar hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz