Bakanlık 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet Dağıtacak!

0
69

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aralık ayı sonunda uygulamaya geçireceği proje ile 300 bine yakın vatandaşın ücretsiz internet erişimine sahip olmasını sağlayacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) ortaklığında 11 Şubat 2016’da ilk adımı atılarak duyurulan ücretsiz internet erişimi uygulaması alınan karara göre önümüzdeki ay hayata geçiriliyor. Bu uygulamaya göre gelir durumu düşük olan yaklaşık 250-300 bin aile “ücretsiz internet” projesinden yararlanabilecek.

Yapılan planlamaya göre Aralık ayı sonunda hayata geçirilecek uygulama için 40 milyon TL’lik kaynak oluşturuldu. Güvenli internet kapsamında aile koruma şifreli ve kotalı olarak sunulacak internet erişimi desteği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca belirlenecek gelir durumu düşük ailerere dağıtılacak. Proje ile birlikte gelir durumu düşük vatandaşların özellikle de yoksul durumdaki çocukların “ruhsatsız” internet kafelerden uzak kalması amaçlanıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce uygulama kapsamında dağıtılacak ücretsiz internet erişimi bu konuda yaşanan sorunlar için çözüm olabilir mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz