Artık Windows Phone’da da Steam Var!

0
256

Uzun süredir Windows Phone için de çıkması beklenen Steam uygulaması nihayet yayımlandı.

windows phone

Steam ile ilgili bir çok yazımız bulunuyor ki Steam de gittikçe popülerliğini arttırıyor. Ancak Windows Phone kullanıcıları telefonlarında maalesef ki Steam uygulamasını kullanamıyordu. Ancak Valve, Windows 10 arayüzüne uygun bir şekilde tasarlanan Steam uygulamasını Microsoft uygulama mağazasında yayınladı.

Uygulamayı yükledikten sonra Steam hesabınızla giriş yapıp, oyun satın alabilir veya arkadaş listenizden arkadaşlarınızın profiline bakıp oyuncu envanterlerinde göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca en önemlisi SteamGuard’ı artık kullanabilirsiniz. SteamGuard hakkında bilgi vermek gerekirse; hesapların 3. kişilerin eline geçmesini engellemek için oluşturulmuş olan bir güvenlik sistemi olarak belirtebiliriz. Eğer hesabınız 3. kişilerin eline geçerse SteamGuard sizden gerekli kodları ister ve bu kodları Steam uygulamasına kayıt olduğunuz e-posta adresine gönderir. Böylelikle her ne kadar hesabınıza bir zarar gelmese de siz hesabınızın çalınmaya çalıştığını fark edip gerekli tedbirleri alabilirsiniz.

Hazır yaz indirimlerindeyken Valve’nin de Windows Phone’lar için çıkardığı bu uygulama Steam’in kazancını arttırır diye düşünüyoruz 🙂

Siz de bir Windows Phone kullanıcısı mısınız? Aynı zamanda bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz