Apple’ın 2 Terabaytlık iCloud Planı Sadece 30 Lira!

0
211

Apple, en büyük depolama seçeneğinin fiyatını yarı yarıya azalttı. 2 Terabaytlık iCloud planı sadece 30 Lira!

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda şirketin 2 Terabaytlık iCloud saklama alanı planı için bir fiyat düşüşü de dahil olmak üzere bir dizi duyuru yapıldı. HomePod kadar ilgi çekici olmayabilir, ancak hala oldukça güzel bir haber.

Planın fiyatı, artık var olmayan 1 TB planının maliyeti olan 30 Lira olacak şekilde azaltıldı. Tabi bu fiyatın aylık olduğunu belirtelim. Apple’ın diğer saklama alanı seçenekleri hala 50 GB için 3 Lira ve 200 GB alan için 8 Lira ile fiyatlandırılmaya devam ediyor. 2 Terabaytlık saklama alanı planını 60 Lira’dan 30 Lira’ya indiren Apple’ın değerini, her biri ayda 10 Dolar (veya yıllık ödendiği takdirde biraz daha ucuza) olan 1 TB depolama alanı sunan Google Drive ve Dropbox’ın önüne çıkarıyor. Fiyatlandırma konusunda mücadeleli bir geçmişe sahip olan Apple’ın rakiplerinin, yeni indirgenmiş fiyata nasıl tepki vereceğini görmek ilginç olacak.

Bununla birlikte, bir tonluk depolama alanı isteyenler için yine de başka bir yere dönmeniz gerekecek. iCloud 2 TB’da bitiyorken, Google Drive en fazla 30 TB sunuyor ve Amazon’un bulut sürücüsü yılda 60 Dolar fiyatına sınırsız dosya alanı sunuyor. Ücretsiz depolama için Google Drive en iyi seçeneklerinizden biri olduğunu belirtelim. Google Drive, iCloud’a, Amazon Prime’ın 5 GB’ına ve Dropbox’ın 2 GB’ına kıyasla 15 GB gibi ciddi bir miktarı ücretsiz sunuyor.

Yeni fiyat seviyesinde Apple’ın 2 TB’lık planı mevcut ve daha önce 1 TB planına abone olan herkes otomatik olarak yeni plana geçirildi.

2 TB’lık saklama alanının fiyatınının yarı yarıya düşürülmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz