Apple Spotify’ın Önünü Kesmek Mi İstiyor?

0
237

Spotify’ın iOS güncellemesine izin vermeyen Apple, şimdi de başka bir müzik şirketiyle ilgileniyor. Peki amacı ne?

Apple, çevrimiçi müzik mağazalarında kendini güçlendirmek istiyor. İlk olarak Spotify’a güncelleme vermeyen Apple, şimdi de Tidal ile ilgileniyor.

Tidal, ünlü hip-hop sanatçısı olan Jay-Z’nin sahibi olduğu bir müzik şirketi. Ama şimdilik diyelim çünkü Tidal’in CEO’su her an değişebilir. Şu ana kadar da sürekli değişti. Hatta bir ara isim alma konusunda Samsung’un bile adını duymuştuk. Son olarak da geçen seneden beri Jay-Z, Tidal’in CEO’su.

Rihanna, Beyonce, Kanye West gibi isimler de Tidal için özel klipler çekmesine rağmen yine de istenilen sonuç alınamamıştı.

Apple Music ile istediği yere ulaşamayan Apple da iOS 10 güncellemesi ile şarkı sözü özelliğini ekledi ve beğenilmeyen arayüzünü değiştirdi.

Ancak Apple, Tidal’e ilgi duyduğu ile ilgili söylentiler yayılmaya başladı. Tidal’in yönetimi bu haberlerin hepsini yalanladı ve Apple’ın sadece Tidal’deki özelliklerin birkaçını Apple Music’e taşımak istediğini belirtti. Bakalım önümüzdeki günlerde Apple Music’te ne gibi değişiklikler yaşanacak.

Siz Apple’ın bu hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz