Apple Bağlantı Gerektirmeyen Smartwatch Üzerinde mi Çalışıyor?

0
158

Şu son günlerde ele geçen bazı bilgilere göre Apple iPhone’dan bağımsız olarak daha işlevsel çalışabilen bir smartwatch üzerinde çalışıyor.

 

Bloombergte geçen gün yayınlanan bir habere göre Apple iPhone’a daha az bağımlı bir smartwatch geliştirme yolunda ilerliyor. Bunu bizlere ilk gösteren olay ise, Apple’ın smartwatch üzerinde direkt olarak LTE ağına bağlanabilme özelliği eklemesi üzerinde somut çalışmalar yapması.

Smartwatch’ın LTE ağlarına bağlanabilmesi için çipsetlere ihtiyacı olacak. Sizce bu çipsetleri hangi büyük şirketten almış olabilir ? Bekletmeden söyleyelim: IntelFakat hali hazırda Apple ve Qualcomm arasında alışverişler sürmekteydi. Ancak çıkan bazı anlaşmazlıklar, büyük ihtimal Apple şirketini Intele yöneltmiş olmalı.

Aslına bakılırsa, Apple şu anda giyilebilir teknoloji aletleri konusunda Çinli şirket Xiaomi ve San Francisco merkezli Fitbit şirketinin gerisinde yer alıyor. Bu, Apple’ın giyilebilir teknoloji  kategorisinde biraz daha öne geçme isteği ile gelişen bir haraket olarak yorumlanabilir.

Bazı yorumculara göre Apple’ın cihazını daha bağımsız bir hale getirmesi, satışları olumlu yönde etkileyecek. Ayrıca Tim Cook’un yaptığı açıklamlara göre giyilebilir teknolojinin ana hattını oluşturan akıllı saat pazarı giderek büyüyor. Şu anda Apple’ın smartwatch satışları yılın 3. çeyreğinde yüzde 50’den fazla gelişme gösterdi.

Ayrıca bir Apple gözlemcisi olan Gene Muster “Aslında bağımlı olmayan bir deneyim sunmaları, bu pazarda yeni bir çığır açabilir” dedi.

Yeni nesil smartwatch’ların  2017’den sonrasına sarkması bekleniyor. Bakalım Apple bu yaptığı hamle ile pazardaki konumların yerinde büyük ölçekli değişimler yapabilecek mi ?

Sizce Apple yapacağı bu hamle ile cihazına daha elit bir özellik mi getirmiş olacak, yoksa sadece Çinli merdiven altı firmaların markasız ürünlerindeki özelliği mi kopyalıyor? Ayrıca LTE bağlantısı sizce bu cihazda ne kadar kullanışlı olabilir?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz