Android’e Bulaşan Virüs, Kredi Kartı Verilerinizi Çalıyor!

0
290

Bilgisayar, tablet ve telefon gibi cihazların korkulu rüyası olan virüsler her geçen gün kendine yeni özellikler katarak kullanıcılar için tehlike oluşturuyor.

Android sistemine bulaşan, aslında daha once de var olan Faketoken adlı virüs Android kullanıcılarının kredi kartı verilerini ele geçirebiliyor. Güvenlik firması olan Kaspersky’nin blog yazısında adını duyurduğu Faketoken adlı virüsün arama ve mesajlara da erişim sağlayabildiği belirtiliyor. Eskiden basit hack işlemlerine sahip olan bu virüs gün geçtikçe kullanıcılar için daha tehlikeli bir hale geliyor ve kullanıcılara korku salıyor. Faketoken, uygulama verilerini de sistemi altına alabiliyor.

Kaspersky, virüsün telefonunuza bulaştığında ne olursa olsun bulunamayacağını ve kendisinin iyice gizlendiğini söylüyor. Virüs, 2000’den fazla uygulamadan veri toplayabilirken, Google Play bilgilerine de ulaşabiliyor.

Kaspersky’nin yazısına göre Rus hackerlar tarafından üretilip geliştirilen bu virüs için yapılacak tek şey Google Play Store dışında herhangi bir yerden uygulama yüklememek. Özellikle de güvenmediğiniz, üçüncü parti uygulamalar indiren veya indirmeniz gerektiğini söyleyen uygulamaları da cihazınıza indirmeyin. Kaspersky, kullanıcıları bu konuda çok dikkatli olmaları gerektiğini uyarıyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz