Android O’da kayıtlı bir ağa yakınken kablosuz ağ otomatik etkinleşiyor!

0
376

Android cihazınızda kayıtlı bir ağın yakınlarında bulunduğunuzda kablosuz ağ otomatik olarak etkinleştirilmesini ister miydiniz?

Veri planlarının ücretlerini düşündüğünüzde günümüzde kablosuz ağı (WiFi) kullanmak daha mantıklı bir hal almış durumda. Ancak Android cihazınızda kablosuz ağı etkinleştirmeyi unutursanız ne olacak? Android O sürümünde bu durumla çok ama çok az karşılaşacaksınız. Çünkü Android O sürümünde kayıtlı bir ağa yaklaştığınızda kablosuz ağ özelliği otomatik olarak açılıyor.

Bu arada Android O ile Gelecek 25 Yeni Özellik adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Kendi konumuza dönecek olursak, mevcut sınırlı bilgiye dayanarak bu özellik cihazınızın kablosuz ağ özelliğini otomatik olarak bulunduğunuz yere bağlı olarak açacaktır. Google telefonunuzun nerede olduğunu biliyor ve arka plan taraması sayesinde hangi ağların etrafınızda olduğunu iyi biliyor. Dolayısıyla etrafınızda kayıtlı bir ağ olduğu zaman telefonunuzun kablosuz ağını açıp açmadığınızı düşünmüyorsunuz. Android cihazınız otomatik olarak etkinleştiriyor. Tabi bu özelliği kapatabilmeniz mümkün.

Android O önizleme sürümünde kablosuz ağ seçeneklerinde bu özelliği etkinleştirebilme ve devre dışı bırakabilme ayarı mevcut. Muhtemelen bu, Android O’nun gelecek bir sürümünde erişilebilir olacaktır. Sonuncudan önce hala üç tane daha yapı sürümü olduğunu belirtelim.

Bu özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz