Android N’in Adı Belli Oldu!

0
781

Uzun süredir beklenen Android’in yeni sürümünün adı Android Nougat olarak belirlendi.

Popüler mobil işletim sistemi Android, her yeni sürümde farklı bir tatlı ismini alıyordu. Daha tam olarak sürüm numarası açıklanmayan ve Android N kod ismi verilen yeni versiyon Android’in adı, resmi olarak açıklandı. Şirket tarafından ilk olarak Snapchat hesabından duyurulan ve ardından atılan bir tweet’e göre Android’in yeni sürümünün ismi Android Nougat…

Bildiğiniz gibi Google, Android’in yeni sürüm ismi için anket oluşturma yoluna gitmiş ve bu kararı kullanıcıların seçimine sunmuştu. Bu ankette kullanıcılar N harfi ile başlayan isim adaylarını Google ile paylaşmışlardı. Hatta bu konuda ülkemizden de bir adayımız vardı. Ülkece seferber olduğumuz bu olayda ne yazık ki istediğimiz sonucu alamadık. Hatırlarsınız ki başta İnci Sözlük olmak üzere bir çoğumuz Android’in yeni sürümünün isminin ”Namık” olması için elimizden geleni yapmıştık ancak ne yazık ki seçilen ismin ”Namık” ile hiçbir alakası yok.  İlgili anket sonucunda Google Android Nougat isminde karar aldı.

Bugün şirketin resmi Twitter hesabı tarafından atılan bir tweet’le bu bilgi tüm dünya ile paylaşıldı.

Ayrıca şirketin bahçesinin önüne yeni sürüm ismini vurgulamak için Nougat tatlısı üzerinde duran bir droid yerleştirildi.

nexus2cee_CmNfw_qUcAAN0N4_thumb

Peki siz Android’in yeni sürüm ismini nasıl buldunuz? Bu konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz