Android Kullanıcıları İçin Google Play Store’dan İyi Haber

0
262

Android cihazların uygulama ihtiyacını karşılayan Google Play Store kullanıcı memnuniyeti ve uygulamaların kalitesi açısından büyük bir adım attı.

Play Store, Android işletim sistemli cihazlara her kategoride uygulama imkanı sunan uygulama mağazasıdır. Özellikle de cihazı kişiselleştirme ve cihaz performansını takip etme gibi uygulamaları indirmek için tercih edilen Play Store’da yüz binlerce uygulama bulunmakta.

Birçok uygulama yapımcısının da Play Store’da sadece kazanç sağlamak için uygulama geliştirdiği ve bu uygulamaların cihazlara ne denli zararlar verdiği malum. Google Play Store uygulamayı kullanıcı ihtiyacını karşılamak için değil de reklamlardan gelir elde etmek için geliştiren bazı uygulama yapımcılarının önüne geçecek.

Birçok uygulamanın işlevlerini yerine getirememesi ve kullanıcı ihtiyacını karşılayamamasına karşı Google, Android Developers Blog’da uygulamaların daha verimli ve kaliteli olması adına bir bildiri yayınladı. Bildiride Play Store’un arama algoritmasının değiştirildiğinden ve bu adım sonrası kaliteli uygulamaların indirilmesinde artış olduğu söyleniyor.

Google, yayınladığı bildirinin sonunda uygulama yapımcılarına daha kaliteli içerikler üretmeleri ve Google Play’de daha başarılı olmaları adına kendilerine ait olan uygulamayı indirmelerini tavsiye ediyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz