Android Kullanıcıları Bu Haberi Sevmeyecek!

0
1023

Çoğu kişinin beğenmediği özellik Android işletim sistemine sahip cihazlara da geliyor. Artık kulaklık girişi olmayacak!

Bildiğiniz gibi iPhone 7 ile beraber Apple, kulaklık girişini kaldırmıştı. Android üreticileri bunun gerisinde kalır mı? Eğer bir cihazda kulaklık girişi (jak) olmalı diyorsanız, piyasaya yeni akıllı telefonlar çıkmadan alsanız iyi olur.

Perşembe günü ortaya çıkması beklenen HTC’nin yeni amiral gemisi “Ocean Note” da 3.5mm kulaklık girişinin olmayacağı konuşuluyor.

Bazı bilgilere göre HTC Ocean Note 5.7-inç boyutunda ekrana, Snapdragon 821 işlemciye, 4GB belleğe (ram), 64GB depolama alanına ve son sürüm olan Android 7.0 Nougat’a sahip olacak.

Bu özellikler kulağa hoş geliyor. Peki “Ocean Note” da kulaklık girişinin olmayacağını söyleseydik, ne cevap verirdiniz? Hayırrrrr!

Sizi kırmaktan nefret ediyoruz, ancak HTC zaten kulaklık girişinden uzaklaşmaya başlamış durumda. Geçen kasım ayında piyasaya sürülen Bolt, HTC’nin kulaklık girişini kaldırıldığı ilk telefonu oldu.

Bunlar dışında Samsung, nisan ayında tanıtacağı Galaxy S8’de kulaklık girişini kullanmayacağı yönünde söylentiler dolanmaya başlamıştı.. Motorola şimdiden amiral gemisi Moto Z cihazlarında kulaklık girişini kullanmayacağını duyurdu. LeEco’nun telefonları için de aynı şey geçerli.

Kulaklık girişini kaldıran telefon üreticilerinin sayısı arttıkça, kısa sürede kablosuz, USB-C ve Lightning bağlantılı kulaklıkların dünyasında olacağımızı söyleyelim.  Telefonlardaki kulaklık girişinin ölümünü ne kadar erken kabul ederseniz, yeni değişiklikleri de o kadar çabuk takdir edebileceğinizi göreceksiniz.

Akıllı telefonlarda kaldırılmaya başlanan kulaklık girişleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz