Akıllı Telefonlara Yeni Emojiler Geliyor

0
210

Sosyal medyada sıklıkla kullandığımız emojilere ek olarak yeni emojiler eklenecek. Evrensel kod düzenleyicisi Unicode Consortium yaptığı açıklamada yeni emojilerin hazırlandığını duyurdu. Bu emojiler arasında Türkiye’ye özel yeni ifadeler de yer alıyor.

Telefonlara Gelecek Yeni Emojilerde Türkiye’ye Özel Olanı da Var

Evrensel kod düzenleyicisi Unicode Consortium tarafından yapılan açıklamada yeni emojilerin bu sene içerisinde var olan emojilere ekleneceğini duyurdu. Eklenecek bu emojilerde buz kesmiş surat, kel ve farklı ten rengine sahip suratlar, kadın süper kahraman, sinek ve ıstakoz gibi ilginç emojiler yer alacak.

2018’in Ağustos veya Eylül ayında akıllı telefonlara gelmesi planlanan yeni emojilerde, Türkiye’ye özel bir emoji de yer alıyor. İnsanı kem gözlerden korunduğuna inanılan nazar boncuğu emojisi, Türkiye’ye özel olarak hazırlanmış.

Emoji 11.0 sürümünde 161 tane yeni emoji, emojiler listesine eklenecek ve kullanıcıların çeşitli platformlarda kullanması sağlanacak. Bu emojiler arasında en dikkat çekenleri ise korsan bayrağı, abaküs, DNA, yürüyüş botu, farklı ten rengine sahip bacaklar, kemik, diş ve simit.

Yeni emojiler listesi tamamen hazırlanmış durumda ve Türkiye’ye özel oluşturulmuş sadece tek bir yeni emoji gözüküyor.

Eğer siz de Unicode Consortium’un 2019’da da yayınlayacağı yeni emojiler listesine bir emoji eklemek istiyorsanız buraya tıklayarak Unicode Consortium ile iletişime geçin.

Akıllı telefonların emoji listesine eklenecek yeni emojiler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Türkiye’ye özel olarak üretilen nazar boncuğu emojisi dışında sizin bir öneriniz var mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz