Ağustos Ayı Android Kullanım Oranları Açıklandı!

0
441

Google Ağustos ayı Android kullanım oranlarını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Google Ağustos ayı Android kullanım İstatistiklerini yayınladı. Google her zamanki gibi her ay Android sürümleri kullanım istatistiklerini yayınlanmaya devam ediyor. Ağustos ayı içinde Android kullanım istatistikleri yayınlandı. Bakalım bu ay Android sürümleri ne durumda?

Android 7.0 Nougat sürümünün henüz bu statistiklerde yer almadığını belirtelim. Android’in güncel son sürümü olan Android 6.0.1 Marshmallow sürümü temmuz ayı kullanım oranına göre %13.3 kullanım oranından %1.9 oranında artarak %15.2 kullanım oranına yükseldi.

Android 5.0 Lollipop sürümü temmuz ayı kullanım oranına göre %14.3 kullanım oranından %0.2 oranında düşerek %14.1 kullanım oranına düştü. Android 5.1.1 Lollipop sürümü ise temmuz ayı kullanım oranına göre %20.8 kullanım oranından %0.6 oranında artarak 21.4 kullanım oranına yükseldi.

Android 4.4 Kitkat sürümü temmuz ayı kullanım oranına göre %30.1 kullanım oranından %0.9 oranında düşerek 29.2 kullanım oranına düştü.

Genel olarak özetlemek gerekirse bu ay Android 6.0.1 Marshmallow ve Android 5.1.1 Lollipop sürümü kullanımı yükseldi. Android 2.2 Froyo sürümü birkaç aydır hala değişmeden %1 kullanım oranına sahip. Android 4.4 Kitkat ve diğer sürümlerde düşüşler mevcut. Tüm Android sürümleri kullanım oranları için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz

Temmuz ayı Android kullanım oranları

Siz hangi Android sürümünü kullanıyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz