27 Ekim Hepimiz İçin Büyük Sürpriz Günü!

0
494

27 Ekim 2016 hepimiz için büyük sürpriz günü. İşte 27 Ekim tarihinde olması muhtemel şeyler, tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

Eğer sahibi Apple ise her yeni ürün lansmanı şenlik içinde bir etkinliğe dönüşüyor. Saatlerce heyecanla yeni ürünlerin neler olacağını izliyorsunuz. Apple, adetini bozmadı ve  Eylül ayındaki iPhone tanıtımından sonra, 27 Ekim tarihinde yeni MacBook Pro modellerini tanıtacak. Biz de merakla 27 Ekim’i bekliyoruz.

27 Ekim "hello again" davetiyesi...
27 Ekim “hello again” davetiyesi…

Davetin görselinden ve sloganından MacBook olduğu çok net anlaşılıyor. Çünkü Hello Apple için Mac demek. “hello again” de tekrardan merhaba demek yani tekrardan yeni bir MacBook geliyor.

Peki Ya Tahmin Uzmanları Bize Neler Anlatıyor?

Bildiğimiz üzere KGI en güvendiğimiz Apple analistlerinden biri. KGI 27 Ekim Apple etkinliği öncesinde Apple’ın Mac için yol haritası konusunda kendi tahminlerini özetleyen bir rapor yayınladı. Rapora göre Apple, etkinlikte yeni 13 inç MacBook, 13 inç MacBook Pro ve 15 inç MacBook Pro olmak üzere üç yeni ürün tanıtacak.

images-17

KGI’ye göre yeni iMac ve Apple’ın yeni harici ekranı 2017 yılına kaldı. KGI, Apple’ın en erken ne zaman iMac ya da yeni teknoloji Cinema Display açıklayacağını bilmiyor. Fakat ünlü KGI analisti Ming-Kuo: “27 Ekim’deki hello again mac etkinliğinde iMac ve Cinema Display tanıtılmayacağından eminim.” diye konuştu.

5989466

Tüm Apple haber sitelerinin kaynak olarak mutlaka incelediği 9to5Mac daha önce Apple’ın entegre GPU ile yeni bir harici 5K ekran tanıtacağını duyurdu. Buna rağmen KGI “sadece 3 adet yeni Mac tanıtılacak” diye açıklama yaptı. İki büyük Apple kaynağının bu kadar kendilerinden emin ve zıt tahminler yapması açıkcası şaşırtmaktan çok heyecanlandırıyor. Tüm bu açıklamalar 27 Ekim konusunda daha çok merak uyandırıyor. Yinede KGI geçtiğimiz olaylarda, bu ileri görüşlülük yaptığı tahminlerinde kendini çoktan kanıtlamıştı.

İşte 27 Ekimde Karşımıza Çıkacak Mac’ler Hakkında Bir Kaç Tahmin

Daha ince bir gövde ve Touch ID’ye sahip, klavyenin hemen üstüne yerleştirilmiş çok daha işlevsel bir dokunmatik panel ile gelmesi beklenen yeni Retina MacBook Pro, hem 13 inç ve 15 inç ekran boyutlarında olacak.

bpi6clopsn93hjinepga

Yeni OLED dokunmatik panel her uygulamaya göre değişecek bağlamsal tuşlara sahip olacak. Yeni MacBook Pro’da dört adet USB-C portu ve kulaklık jakı, MagSafe konnektörü ve SD yuvası bulunurken HDMI portu, USB-A bağlantısının ise olmaması bekleniyor.

images-18

KGI raporunda kendinden emin bir şekilde “yeni MacBook Pro’da büyük yükseltmeler olacak”demesine rağmen özellikler konusunda bize hiç ayrıntı vermiyor. Ayrıca tüm özelliklerin hem 13 inç ve hem de 15 inç boyutlarındaki modellerde olup olmayacağı yani aralarında ki tek farkın ekran boyutu mu olacağı belli değil. Bildiğiniz üzere Apple aynı telefonlarda farklı marka modem kullandığı için LTE hızında çok farklı iPhone 7’ler olduğunu burda paylaşmıştık.

images-19

Ayrıca geçtiğimiz haftalarda son sürümünü aldığımız iOS 10.0.3 sürümününde etkinlik öncesi bir tarihte çıkarılacağını düşünüyoruz. Tahminen takvimler 25 Ekim’i gösterdiğinde yani yarın iOS 10.1 de bizlerle olabilir.

Peki ya sizin Apple hakkındaki öngörüleriniz neler? Sizce 27 Ekimde neler olacak? Hello again ile karşımıza nasıl ürünler çıkacak?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz