2017 yılında Nokia telefon geri geliyor. Hemde büyük sürprizlerle

0
702

Nokia geri geliyor. Nokia şirketi önceden görüntüsü sızdırılmış olan telefonuyla ilgili bilgileri düzenlemiş olduğu etkinlikte doğruladı. Gelin sizlerle beraber bu telefon hakkında konuşalım.

Nokia’nın dönüşü tüm dünya çapında hayranları tarafından beklenen bir isimdir. Şirket 2017 yılında yeni bir telefon çıkaracağını yayınlamış olduğu liste ile doğruladı. Bu bilgiler ise Nokia’nın yatırımcılar için yapmış olduğu sermaye piyasası günü etkinliğinde gösterilen bir sunumda ortaya çıktı.

nokia_sunum_foto

Bildiğiniz üzere Microsoft’un Nokia şirketini satın almasından sonra, şirket telefon üretimini durdurdu. 2017 cihazları artık Finlandiya şirketleri tarafından üretilmeyecek. Foxconn iş birliği ile HMD Global tarafından üretilecek.

Slaytlar ayrıca, HMD’nin cep telefonlarında markasını kullanması için Nokia ile yaptığı on yıllık bir özel anlaşmaya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Eski şirket bu akıllı telefon ürünleri için en az 531 milyon dolarlık bir reklam yatırımı yapacak.

nokia_ve_foxconn

Önceki sızıntılara göre Nokia altın, beyaz ve siyah renklerine sahip tamamen metal bir yapıya sahip amiral gemileri ile geleceği söyleniyor. Son günlerde artık amiral gemileri telefonları sürekli iki farklı model ile piyasaya sürülmekte. Örnek verecek olursak, Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Google Pixel ve Pixel XL gibi. Biz de Nokia şirketinin böyle bir yol izleyeceğini tahmin ediyoruz.

Telefonun 5.2-inch büyüklüğünde veya 5.5-inch ekran büyüklüğünde gelmesi bekleniyor. İşlemci gücüne gelince, Snapdragon 820 ile gelmesi muhtemel. Ancak 2017 yılında çıkacak çoğu cihaz Snapdragon 835 ile geleceği tahmin ediliyor.

nokia_sizinti_foto

Çözünürlük konusunda çok şey bilinmiyor, ama en azından böyle bir modelin QHD (1440 x 2560) ile gelmesini bekliyoruz. Diğer bazı söylentiler arasında ise cihazın su ve toza karşı dayanıklı olacağı ve parmak izi sensörü bulunduracağı yer alıyor.

Nokia’nın akıllı telefon üretimine dönüşünün 2017 yılının başında gerçekleşeceği söyleniyor. Bu da, telefonların Barselona’daki MWC 2017’deki gün ışığını görebileceği anlamına geliyor. Şimdilik sadece bekleyeceğiz.

Peki siz Nokia’nın dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz