2016 yılında 4K ekranlı telefonlar olmayabilir!

0
949

Güney Kore

Akıllı telefonların ekranları şu anda Quad HD kalitesinde. Daha fazla piksele sahip yani 4K ekranlı bir akıllı telefon istiyorsanız 2016 yılında istediğinizi bulamayabilirsiniz. Tabi ki bu bazı markalar için geçerli.

Kaynaklara göre Güney Koreli şirketler Samsung ve LG, 2016 yılında 4K ekranlı akıllı telefonlardan uzak duracak. Bu yüzden bu iki şirketin telefonlarını almak istemeyebilirsiniz. Ayrıca aynı kaynaklara göre bu Güney Koreli şirketlerin neden böyle bir karara sahip oldukları hakkında birçok sebep var.

Kaynaklara göre nedenlerden biri, mevcut 4K içeriklerin eksiklikleri var. 4K ekrana sahip ilk akıllı telefon Sony Xperia Z5 Premium gibi bir cihaz ile birlikte 4K videoların daha düşük bir çözünürlükte hiçbir özelliği yoktur. Yani gösterişsizdir. Bu yüzden 4K ekrana gerek var mı yok mu siz karar verin. Ancak kaynaklara göre Samsung ve LG böyle bir ihtiyacın olmadığını düşünüyorlar.

Başka bir sebep ise aşırı ısınma ve güç verimliliği sorunları. LG ve Samsung’un ürettiği akıllı telefon panellerinde bu gibi sorunların olduğu belirtilmiş ve şu anda çözülebilmiş değil. Akıllı telefonu incecik yapacaksınız ama soğutmayı nasıl sağlayacaksınız?

Diğer satıcılardan yeterli talep olmadığından dolayı iki şirket de henüz 4K ekranlar üretmeye başlamadı. 5G teknolojileriyle birlikte 4K ekranların 2018 yılı içerisinde kullanılacağı düşüncesi var.

Bu haberin sizi hayal kırıklığına uğratacağını açıkçası düşünmüyoruz. Şu anda Quad HD ekranlar akıllı telefonlarınızda yeterli keskinliği sunuyorlar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz