10 Ocak 2017’den Sonra Windows Temel Parçalar İndirilemeyecek!

0
2949

Windows Live günlerinin sona ermesinden sonra bile Windows bilgisayarınızdan daha fazla yararlanmanızı sağlayan Windows Temel Parçalar artık indirilemeyecek!

Fotoğraf Galerisi’nden, Movie Maker’a, Mail’den Live Yazar’a kadar birçok Windows uygulamasını içeren Windows Temel Parçalar 2012 paketi 10 Ocak 2017’den itibaren indirilemeyecek.

windows-temel-parcalar-destek

Yukarıda da gördüğünüz üzere Windows Temel Parçalar’ın destek sayfasında bir banner yer alıyor ve bu bannerda “Windows Temel Parçalar 2012 paketi desteği 10 Ocak 2017’de sona eriyor.” bilgisi yer alıyor. Bu uygulamaları kullanıyorsanız, bu tarihten itibaren kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak desteklenmeyen ürünlerin kullanımı sizin için güvenlik riski oluşturabileceğini lütfen unutmayın.

Microsoft ayrıca Windows Temel Parçalar uygulamalarından Mail, Fotoğraflar, One Drive ve Aile Koruması’nın Windows 8.1 ve üzeri Windows sürümlerinde yerleşik olarak bulunduğuna dikkat çekiyor. Buna ek olarak ise destek sayfasında Windows 10 kullanıcıları içine Movie Maker’ın yakında Windows Mağazası’nda sunulacağı bilgisini verdi.

movie-maker-windows-magazasi

Son olarak ise Windows Live Yazar uygulamasının kullanıcıları için Microsoft, açık kaynak üçüncü taraf uygulama olarak Open Live Writer adıyla yer aldığını ve Windows Mağazası’ndan da indirilebileceğini belirtiyor. Open Live Writer uygulamasını yüklemek isterseniz aşağıdan Windows işletim sistemli cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Open Live Writer
Open Live Writer
Developer: ‪.NET Foundation‬
Price: Ücretsiz

Windows Temel Parçalar paketini hala kullanıyor musunuz? Bu haber hakkında düşünceleriniz nedir? Bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz