Turkcell’de 4.5G’ye Geçenlere 1GB Hediye!

0
25225

Turkcell kullanıcıları hatlarını 4.5G’ye taşıdıkları halde, hediye 1GB internet paketinin sahibi olabilecekler.

Sizlere daha önce buradaki haberimizde 4.5G ihalesinin yapıldığını bildirmiştik. İhale sonucuna göre 1 Nisan 2016’da tüm hatlar 4.5’ye ortak bir şekilde geçiş yapacak. Nisan ayına az bir süre kala GSM operatörleri çalışmalarını hızlandırmış durumda. Bununla birlikte kullanıcılar bayilere başvurup 4.5G hizmetinden yararlanmak için hatlarını değiştirmeye başladılar. Tabi sadece kullandığımız hatları değiştirmek yetmiyor. Telefonumuzun da 4.5G ile uyumlu olması gerekiyor.

Ülkemizde satılan 4.5G ile uyumlu akıllı telefonları öğrenmek için bu konuyu ziyaret edebilir veya Gsm operatörünüzle iletişime geçerek ya da Turkcell’in Sorgulama bölümüne girerek hattınızın ve cihazınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer telefonunuz 4.5G ile uyumlu değil ama bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız, telefonunuzu 4.5G uyumlu başka bir cihazla değiştirmeniz gerekiyor. GSM operatörleri de bu değişimi hızlandırmak ve 4.5G kullanıma başladığı anda kullanılabilir cihaz sayını artırmak amacı ile kampanlarla destek vererek kullanıcıları teşvik ediyor.

Turkcell de bu değişime destek veren operatörlerin başında geliyor. Hattını 4.5G uyumlu bir sim kart ile değiştiren abonelerine 1GB internet paketi hediye ediyor. Hediye internet paketinin sahibi olmak istiyorsanız aşağıda anlattımız adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Kampanyadan faydalanmak için “Turkcell İletişim Merkezini” ziyaret etmeniz ya da Turkcell Hesabım üzerinden uyumlu sim kart talebinde bulunmanız gerekmekte. “Hesabım” bölümünden sim kart talep etmeniz halinde Turkcell yeni 4.5G uyumlu hattınızı adresinize kadar gönderiyor.

Eğer hattınız zaten 4.5G uyumlu ise bunları yapmanıza da gerek kalmıyor.

Bu işlemden sonra 1GBGONDER yazıp 2222‘ye bir mesaj göndermeniz 1GB hediye internet paketini almanız için yeterli olacaktır.

Screenshot_2015-10-19-18-23-29

Kampanyaya katılım 31 Aralık 2015 tarihinde sona ermiştir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz