Disqus Yorum Sistemi Kaldırılmıştır!

0
617

Disqus, yaptığı açıklamada 2007 yılından 2012 yılına kadar olan kullanıcı verilerinin çalındığını belirtti. Çalınan veriler arasında e-posta adresleri, Disqus kullanıcı adları, kayıt tarihleri, son giriş tarihleri ve kullanıcıların yaklaşık üçte birinin şifreleri yer almaktadır.

Disqus’ın böyle bir olayla haberlere çıkmasını göz önünde bulundurarak Disqus’ı sitemizden kaldırdık. Aslında yorum sistemini sitemizden kaldırılma sebebi olarak sadece kullanıcı verilerinin çalınmasını göstermek yanlış olur. Kullanıcı verilerinin çalınması bizim için bardağı taşıran bir son nokta olmuştur.

Ekip içerisinde zaman zaman Disqus yorum sistemi tartışılmıştır. Açıkçası son zamanlarda da tartıştığımız bir konuydu. Disqus’ın güvenilirliği bir kenara, Disqus ağır bir sistem ve analizlerimizde sitemizi yavaşlattığını gözlemledik. Bununla beraber bir Soru Cevap sistemimiz mevcut, Soru Cevap sistemimizdeki sorunları giderdik ve yeniden hizmetinize sunduk. Sitemize giriş yapan bir arkadaşımız aynı üyelikle hem konularımıza yorumlar yapabilmeli hem de Soru Cevap sistemimiz üzerinden soru sorabilmeli ve cevaplar verebilmeli düşüncesi hepimizin kabul ettiği bir görüş olmuştur. Neden farklı hesaplar kullanasınız ki?

Artık tek bir hesap ile konularımıza yorumlar yazabilecek ve Soru Cevap sistemimizi kullanabileceksiniz. Mevcut giriş yapma seçeneklerini artırma, üyelik ve profil sayfalarını geliştirme çalışmalarımız devam etmektedir.

Duyurulur.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz