Bildirim Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

0
3009

Sitemizde yeni yayınlanan yazılardan anında haberdar olmak istemiyor ve aboneliğinizi sonlandırmak istiyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Öncelikle şunu belirtelim. Sitemize girdiğinizde bildirim alıp almak istemediğinizle ilgili bir uyarı alırsınız. Bu uyarı aracılığıyla siz izin vermeden bildirim göndermemiz mümkün değildir. Bildirimler kişisel olarak gönderilmediğinden kişi ya da cihaza özel olarak bildirimleri açıp/kapatmamız mümkün değildir. Ancak siz istediğiniz zaman bildirimleri tarayıcınız aracılığıyla açıp kapatabilirsiniz.

Paylaştığımız yazılardan tekrar haberdar olmak isterseniz buradaki yazımız size yardımcı olacaktır.

Aşağıda farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sitemizdeki aboneliğinizi nasıl iptal edebileceğiniz hakkında bilgiler yer almaktadır.

Chrome İnternet Tarayıcısı (Windows, Mac OS ve Linux)

Sitemizi tarayıcınızda açtıktan sonra adres çubuğundaki kilit simgesine tıklayın ve açılan menüden “Bildirimler: Siz tarafınızdan izin verildi” açılır menüsüne tıklayın. Açılan menüdeki seçeneklerden “Bu sitede her zaman engelle” seçeneğini seçin.

Masaüstü Chrome Bildirim İzin İptali

Mozilla Firefox (Windows, Mac OS ve Linux)

Sitemizi tarayıcınızda açtıktan sonra adres çubuğundaki kilit simgesinin bulunduğu alana tıklayın ve “İzin ver” açılır menüsüne tıklayın. Açılan menüdeki seçeneklerden “Engelle” seçeneğini seçin.

Masaüstü Mozilla Bildirim İzin İptali

Chrome İnternet Tarayıcısı (Android)

Android cihazınızda Chrome İnternet Tarayıcısı’nı açın ve sağ üstteki üç noktaya tıklayarak Ayarlar -> Gizlilik -> Bildirimler yolunu izleyin.

Android Chrome Bildirim İzin İptali - 1

Açılan ekrandan site adresimizin üzerine dokunun ve açılan ekrandan Bildirimler üzerine dokunarak açılır pencereden “Engelle” seçeneğini seçin. Dilerseniz “Temizle ve Sıfırla” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak bu seçeneği kullandığınız takdirde sitemizi açtığınızda yine bildirim izni isteyecektir.

Android Chrome Bildirim İzin İptali - 2

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemler sayesinde sitemizdeki aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz