USB JIG Nedir ve Ne İşe Yarar?

0
8500

Hepimizin bildiği gibi Android cihazlarımızda çeşitli işlemler yaptığımızda birbirinden farklı sorunlar (Download Mode’un açılmaması gibi) ortaya çıkabiliyor. USB JIG ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Genellikle brick olmuş cihazlar için önerilen USB JIG  herhangi bir nedenden dolayı çalışmayan (Ses Açma + Ses Kısma + Güç tuşu)  tuşları kullanmadan direk olarak Download Mode’a girmenizi sağlar. Zaten Download Mode’una girdiğinizde yeni bir rom kurarak cihazınızı kurtarabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz  gibi  cihazınızda üç tuş sorunu yaşıyorsanız  izlemeniz gereken iki yol var.

1. Yöntem

  •   İnternetten alışveriş yapabileceğiniz bir siteden USB Jig satın alabilir veya  herhangi bir teknoloji mağazasından temin edebilirsiniz.
  • USB Jig’i cihaz kapalı durumda iken cihaza taktığınızda otomatik olarak Download Mode’u açacaktır.

usb jig telefon

2.Yöntem

Bu yöntem sadece “Güç” tuşu çalışmayanlar için geçerlidir. Güç tuşu çalışmayan cihazları kapatamazsınız veya açamazsanız. Şayet kapatmak için bataryayı çıkarabilirsiniz veya şarjı bittiğinde cihaz kendini kapatır. Fakat  açmak için yapmanız gerekenler (cihaz kapalı konumda iken)

  • Pil boş ise en az %15 doldurun.
  • Elektrik bağlantısını kesin.
  • Cihazı tekrar şarja takın.

Ve bu esnada cihaz şarj yüzdesinin göründüğü ekrana girer. Bu olaydan önce hızlı davranıp marka logosu ekranda göründüğünde “Ses Açma” tuşuna basılı tutup recovery mode a girin ve oradan cihazı yeniden başlatın ve cihazı kapatmamaya dikkat edin.

Gerekli gördüğünüz konuları yorum üzerinden iletmeniz önemle rica olunur.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz