Uber ile çağırdığınız aracı kaybetmeyin!

0
230

 

Uber ile çağırdığınız aracı artık kaybetmeyeceksiniz.

uber-spot

Uber hizmetini hiç kullandınız mı ya da hiç duydunuz mu? Bir taksi çağırdığınızı düşünün ve bunu bir uygulamayla yapıyorsunuz. Aslında sadece taksi değil, lüks ve orta sınıf bir özel araç da çağırabiliyorsunuz. Ayrıca bulunduğunuz yeri haritada işaretleyip aracın sizi kolaylıkla almasını sağlayabiliyorsunuz. Sonra sizi gitmek istediğiniz yere bırakıyor ve ödemeyi de Uber uygulamasıyla yapıyorsunuz. Ne kadar güzel değil mi?

Hiç yanlışlıkla Uber hizmetinde olmayan bir araca bindiniz mi? Artık bunlar olmayacak.

Acil bir işiniz çıktı ve uygulama ile bir araç çağırdınız. Çağırdığınız aracın plakasını ve modelini de biliyorsunuz. Ancak bir sorun var: Ya trafiğin yoğun olduğu bir yerdeyseniz aracı nasıl bulacaksınız? Bunun dışında konserden, sinemadan veya futbol maçını izlediğiniz stadyumdan çıktınız. Çağırdığınız aracı nasıl bulacaksınız?

Kullanıcıların çağırdıkları aracı kolay bir şekilde bulmalarını isteyen Uber, SPOT adını verdiği bir özelliği kullanıma sundu. Bu özelliğe göre araçların ön camlarında çeşitli renklere sahip bir Led ışık yer alacak. Kullanıcı uygulamayı kullanarak araç için rezervasyon yaptırırken bir renk de seçecek. Kullanıcının seçtiği bu renk, aracın ön camındaki Led ışığın rengini belirleyecek. Araç sizi almaya geldiğinde seçtiğiniz renkte Led ışık yanacak. Bu sayede doğru aracı daha hızlı ve kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Peki bir başkası sizinle aynı rengi seçtiyse ne olacak? Bu hizmetin içerisinde yer almayan bir araca binmektense renkten dolayı karıştırdığınız aracı bulmak daha iyi değil mi? 🙂

SPOT özelliği şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington, D.C. eyaletinde yer alan Seattle şehrinde kullanımda olduğunu belirtelim. Yani şu an test aşamasında. Zamanla bu özelliğin, bu araç çağırma hizmetinin geçerli olduğu ülke ve şehirlerde de geçerli olacağını söyleyelim.

Bu yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz