Sony Dünyanın En Hızlı Hafıza Kartını Duyurdu!

0
437

Bu yıl piyasaya sürülecek Sony SF-G serisi SD kartlar 299 MB/s yazma hızına sahip olacak.

Günümüzde telefon kameraları ve fotoğraf makinelerinde artan görüntü kalitesi depolama gibi önemli bir sorunu da beraberinde getiriyor. Özellikle yüksek kalitedeki kameraların sahip olduğu 4K veya daha yüksek çözünürlükler dopalama boyutunun yanı sıra yazma hızının da yüksek olmasına ihtiyaç duyuyor.

Sony’nin bu baharda piyasaya sürmeyi planladığı SF-G serisi SD kartları bu sorunların üstesinden gelebilecek yeteneğe sahip olacak. Firmanın yeni hafıza kartları 32 GB, 64 GB ve 128 GB gibi üç farklı kapasitede piyasaya sürülecek. UHS-II standartlarına sahip olan SD kart serisi 300 MB / s okuma hızına ve 299 MB / s maksimum yazma hızına sahip olacaklar.

SF-G serisi Sony’nin dosya kurtarma yazılımıyla uyumlu olmasının yanı sıra su geçirmez, ısıya ve darbeye dayanıklı ve X-Ray korumalı olarak üretildi. Mart ayında piyasaya sürülecek hafıza kartı serisinin fiyatı açıklanmadı. Ancak hemen hemen aynı özelliklere sahip SanDisk Extreme Pro UHS-II serisinin 60 $ üzerinden satıldığını göz önüne alırsak, Sony SF-G serisinin de bu civarda bir fiyata sahip oalcağını söyleyebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz