Rulman Nasıl Üretilir? Nasıl Çalışır?

0
287

1989 yılında İstanbul ’da rulman ithalatı yapmak üzere kurulan, donanımlı mühendislere ve satış ekibine sahip Akar Rulman geniş ürün yelpazesi sunuyor.

Rulman Üretimi Nasıl Yapılır?

Akar Rulman olarak, 1989 yılında rulman ithalatı yapmak ve bu konuda kendini sürekli ileriye taşımak için İstanbul’da kurulmuştur. Ürünleri ve müşteriler ile olan güzel ilişkisi sayesinde sürekli olarak kendinden söz ettiren Akar Rulman, uzun yıllar bu konumunu korumak için çalışmaktadır.

Bünyesinde barınan uzman mühendisleri ve satış temsilcileri ile sorunsuz bir ticaret ağı oluşturan firma, rulman üretimlerinde de aranan bir partner olma özelliğini kazanmıştır. Müşteriler ile olan samimi ve saygılı görüşmeler çerçevesinde sunulan hizmetler oldukça başarılı bir şekilde devam etmektedir. Özellikle ihracat ve ithalat konusunda da Akar Rulman olarak ülkeye verilen katkı kayda değerdir. Böylece Akar Rulman, rulman ticareti distribütörlüğü konusunda ne kadar uzman olduğunu ve konumu itibari ile Türkiye ile yurt dışı firmaları arasında bir köprü vazifesi gördüğünü ispatlamaktadır.

Akar Rulman ürünleri içerisinde hassas minyatür rulmanlardan, ince kesitli rulmanlara ve özel üretim rulmanlardan, masuralı rulmanlara kadar birçok çeşit bulunmaktadır. Her bir ürünün kalite standartlarına uygunluğu test edilmiştir ve böylece müşterilere sıkıntısız rulmanların teslimi başarı ile yapılmaktadır.

Rulman Üretimi

Krom çeliğinden imal edilen parçaların sırası ile tornalama ve ısıl işlemlerinden geçirilmesi ile bilezik adı verilen yarı mamul oluşturulur. Bu bilezikte istenilen hassasiyetin elde edilebilmesi için taşlama operasyonu da yapılmaktadır. Rulman üretim yöntemleri konusunda oldukça hassas davranılması gerekmektedir. Her adımda uluslararası standartlara uygunluğu kontrol edilip ölçümlerin yapılması zorunludur. Müşterilerin gereksinimlerine en güzel şekilde cevap vermek bu üretimin odak noktasıdır.

Rulman üretim yöntemleri incelendiğinde iç ve dış bilezikler ile rulmanların diğer gerekli malzemelerinin birleşimine dikkat edilmesi gerekir. İç ve dış bileziklerin birleştirilmesinin ardından bilyeler uygun şekilde yerleştirilmektedir. Diğer malzemelerinde eklenmesi ile birlikte gresleme işlemi yapılıp üretim sonlandırılır.

Rulman Ticareti Nedir?

Rulman ticareti, özellikle sürekli gelişmekte olan sanayiler ve fabrikalar için yapılmaktadır. Şöyle ki, rulman birçok makine ve teçhizat içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte rulmanların çok fazla çeşitleri vardır. Bu çeşitlilik içerisinde istenilen rulmanın tedarik edilmesi bazen zor olabilmektedir. Bu zorluğu ortadan kaldırmak adına Akar Rulman, rulman ticareti konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır.

Rulman çeşitlilikleri arasında ve müşterilerin talepleri doğrultusunda yeteri kadar ürünlerin ithal edilip zamanında müşterilere ulaştırılması önemli bir konudur. Bunu yapabilmek büyük bir gayret gerektirmektedir. Akar rulman ihtiyaç belirleme konusunda geniş çaplı analizler yaparak müşterilerin zor zamanlarında rulman tedarik etmelerine yardımcı olmaktadır.

Rulmanların Çalışma Prensibi Nasıldır?

Rulmanlar genel olarak basit makineler olarak adlandırılmaktadır. Rulman çalışma prensibi temel olarak, yüzeylerde ya da merkezlerde yuvarlanma sağlayarak sürtünmeyi azaltmayı ve dolayısı ile enerji tasarrufu arttırmayı amaçlamaktadır.

Rulman çalışma prensibi ile rulmanlar iki şekilde sınıflandırılmaktadır. Bunlardan birincisi “bilyeli rulmanlar” olarak adlandırılmaktadır. Diğer sınıf ise “makaralı rulmanlar”dır.

Diğer taraftan maruz kaldıkları yüklere göre de rulmanlar sınıflandırılmaktadır. “Radyal” ve “Eksenel” olarak adlandırılan rulman çeşitleri de Akar Rulman tarafından tedarik edilebilmektedir.

Reklamdır.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz