iPhone’da bulunan 5 büyük eksik nedir?

0
407

Sizce iPhone’larda bulunan 5 büyük eksik nedir? Bu yazımızda iPhone cihazlarında olması gereken 5 büyük eksikten bahsedeceğiz.

Fakat bu eksikler diğer akıllı telefonlarda bulunmuyor. Ama bu eksiklikler Apple kötü telefon ürettiği anlamına gelmez. Sonuçta en iyi akıllı cihazlar dediğimizde akla gelen ilk telefonlardan biri de iPhone oluyor. Eğer bir iPhone almayı düşünüyorsanız bu eksiklikleri de göz ardı etmeyin derim.

  • Cihazda batarya büyük yer kaplamasına rağmen kapasitesi düşük

Çoğu iPhone kullanıcısı bataryanın performansından memnun değil. Orta yoğunlukta bir kullanımda 1 günü ancak kurtarmaktadır. Apple yine de bu batarya performansını başarı olarak görmektedir. Fakat çoğu kullanıcı bundan şikayetçidir, ama yine de batarya kısa sürede şarj olduğu için ve giderek batarya iyleştirmeleri yapıldığı için kullanıcılar bazen bu sorunu göz ardı edebilmektedir. iPhone 7’de ise daha hızlı şarj olacağı ve kablosuz şarj özelliğinin geleceğini de hatırlatalım.

  • Çift sim kart teknolojisini desteklememesi

iPhone çift sim kart teknolojisini desteklemiyor. Bu özellik artık çoğu kullanıcı için zamanla önemli hale gelmektedir. iPhone kullanıcıları başka sim kartı varsa bunun için yanında başka bir cihaz taşımak zorunda kalıyor. Eğer iki telefonunuz varsa bu eksikliği düşünün derim.

  • Hafıza kartı desteklenmemesi

iPhone’arın hafızalarının artırılmaması çoğu kullanıcı için önemli olabiliyor  ve iPhone kullanıcıları için hafıza yetmiyor. Bu yüzden kullanıcılar böyle bir özelliğin olmamasından şikayetçi oluyorlar. Kullanıcılar şikayetlerini Apple’a bildirdikleri zaman Apple bunun için iCloud hizmetinin olduğunu söylemektedir, ama yine de iCloud hizmeti malesef hafıza kartının yerini tutmamakta ve ihtiyaçları karşılıyamamaktadır. Bu yüzden bir iPhone almak istiyorsanız daha büyük depolama alanına sahip olanını tercih etmelisiniz. Tabi fiyatı da buna göre artmakta

  • Bluetooth özelliğinden tam olarak faydalanmaması

Apple bluetooth teknolojisini sadece kendi cihazları arasında kullandırtıyor. Bu sorunu jailbreak ile aşabilirsiniz ama çoğu kullanıcı bunu jailbreak olmadan yapmak istiyor. Jailbreak hakkında bir bilginiz yoksa buraya tıklayarak ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • Sistem dosyalarına girilmemesi ve kapalı bir sistem ile çalışması

iPhone, iOS işletim sistemi ile çalışmaktadır ve bu sistem kapalıdır. Yani başka bir deyişle bu sisteme girilmesi imkansıza yakındır. Eğer sistem dosyaları ile çok uğraşan biri iseniz bu sizin için kötü bir engel olabilir. Fakat jailbreak ile bu engeli aşabilirsiniz.

Sizin ekleyecekleriniz var mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz