Bugün Dünya Saati!

0
260

Dünya Saati

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (World Wide Fund for Nature – WWF) her yıl iklim değişikliği sorunu için düzenlediği Dünya Saati (Earth Hour) etkinliği bugün.

İklimin değiştiğinin farkındasınız değil mi? Bu değişimin sonuçlarını hissediyor musunuz? Küresel bir harekete katılın ve bu etkinliğin bir parçası olun.

Bu yıl 10. yaşına girecek olan Dünya Saati etkinliği 19 Mart 2016 Cumartesi yani bugün 20:30-21:30 saatleri arasında gerçekleşecek. Dünya genelinde 178 ülkede 7 binden fazla şehirde milyonlarca insanın katılacağı bu etkinlik sayesinde siz de bir saat boyunca evinizdeki ışıkları kapatabilirsiniz.

Doğa bize verdiğini elbet bir gün geri alacak. Doğa ile bir savaş halindeyiz ve bu savaşı kazandığımızda aslında kaybetmiş olacağız. Sadece bizim ülkemiz değil tüm dünyanın vakit kaybetmeden harekete geçmesi gerekiyor. İklim mücadelesine siz de ışıklarınızı kapatarak katkıda bulunmak istiyorsanız dunyasaati.org adresine girerek Dünya Saati etkinliği için başvuru yapabilirsiniz.

Peki küresel iklim için dünya ne yapıyor? 2015’in aralık ayında Paris’te 195 ülkenin katıldığı tarihi bir iklim anlaşması imzalandı. Bu anlaşma hakkında detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Bu etkinliğe katılacak mısınız?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz