Biraz Sohbet Edelim – Şirket Mirket

0
157

Biraz Sohbet

Tekno Bölge şirket mi?E-posta adresimi kontrol ederken birkaç e-posta ilgimi çekti ve buradan cevap vermek istedim. Aslında daha önce de soruldu da e-posta üzerinden yanıtlamıştım. Belki merak eden arkadaşlarımız vardır. Soru şu: Neden aksesuar satmıyorsunuz?

Evet, biz Android dünyasıyla, akıllı telefonlarla, tabletlerle ve diğer cihazlarla ilgili bir siteyiz. Neden aksesuar satmak istemeyelim ki? Elbette isteriz. Ancak bir ürün satabilmemiz için bizim bir şirket olmamız, fatura kesmemiz ve kazancımızın bir miktarını Türkiye Cumhuriyeti’ne vergi olarak ödememiz gerekiyor. Ya işte vergi ödeyip ne yapacaksınız, ürün satanların hepsi vergilerin tamamını ödüyor mu gibi cevaplarla da karşılaştım. Arkadaşlar, bizi başkası değil; bizi biz ilgilendiririz. Biz illegal iş yapmayız. Eğer aksesuar ve diğer cihazları (akıllı telefon, tablet, vb.) satacaksak şirket kurmadan yapmayız. Şirketi kurarız, satışımızı yaparız ve vergimizi öderiz. Açık ve net. Tabi şirket kurmak için biraz para lazım. *Hayırsever var mı aramızda? Burası şaka tabi ki de. Şirket kuracaksak bir çözüm de buluruz heralde.

Facebook sayfamızı kontrol eden bir arkadaşımız var. Oğuz ve ben, sayfamızı kontrol eden arkadaşımızın, özel mesaj yoluyla ve sayfa üzerinden sorular soran arkadaşlarımıza verdiği cevapları inceliyoruz. Gayet öz veriyle sabırlı bir şekilde her şeye cevap vermiş. Kendisini tebrik ediyorum. Ancak arkadaşlar, sosyal ağ sayfalarımız yardım sayfaları değil. Arkadaşımız da sizin mesajınıza cevap dönmek zorunda değil. Arkadaşımıza yüklenmeyin. 🙂 Ayrıca bazı arkadaşlarımız var ki, kendilerinin ücretli teknik destek çalışanıymışız gibi davranıyorlar. Bu tür davranışlarda bulunan arkadaşlarımızdan ne para alıyoruz ne de onlar için çalışıyoruz. Bu arkadaşlarımız, sergilemekte oldukları davranışları umarım düzeltirler.

Paylaştığımız konularla ilgili sorularınızı aynı konu içerisinde Facebook veya Disqus hesabınızla sorabilir veya konularla alakası yoksa Soru Cevap bölümümüzü kullanabilirsiniz. Bir soru sormadan önce sitemizin arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Her sitede olan bir şey. Arama yapmaktan bu kadar aciz olmayın.

Yazdıklarımı okuyunca sitem dolu bir yazı olduğunu fark ettim. Ancak dost acı söyler derler ya gerçekleri yüzünüze vurur, işte öyle. 🙂

Bunun dışında sitemizle ilgili bir şikayetiniz varsa veya öneride bulunmak istiyorsanız aşağıdaki e-posta adreslerimiz üzerinden iletebilirsiniz:

[email protected]
[email protected]

Hadi kalın sağlıcakla.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz