Biraz Sohbet Edelim – İZEV

0
150

İZEV’i duydunuz mu? sorusuyla başlamak istiyorum. Sitemizi takip eden arkadaşlarımız “Biraz Sohbet Edelim” başlığına sahip yazıları uzun zamandır paylaşmadığımı bilirler. En son 2016 yılında paylaşmışım hatta. Bayağı uzun süre olmuş değil mi? Önemli bir konuyla dönmek istedim. Ancak fazla uzatmayacağım.

İZEV hakkında konuşmak istiyorum. İZEV olarak duymadıysanız İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nı duydunuz mu? Bunu da duymadıysanız, vakfın isminden neye hitap ettiğini anladığınızı düşünüyorum.

Şimdi Roger Waters’tan bahsetmek istiyorum. Pink Floyd’un kurucusu Roger Waters “Another Brick in The Wall” şarkısını 1979’dan beri ilk defa seslendirme hakkını Verdi. Peki nereye biliyor musunuz? İZEV’e. Vakıf tarafından bizden hiçbir farkı olmayan down sendromlu bireylerle Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat ve Koray Avcı’nın yer aldığı bir klip çekildi ve adı da Yaşam Hakkı – Duvar oldu. Klibi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ancak bu klibin bir özelliği var. Klibin izlenme sayısı 10 milyona ulaştığında yaşam köyü kurulacak. Klibi arkadaşlarınızla, yer aldığınız gruplarda paylaşmanızı istiyorum. Hep beraber duvarları yıkalım.

İZEV’in projelerini takip ediyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz