Bir Kulaklık Aldım – The Hoop by Coloud

0
532

Hoop-ColoudBen ne kadar bir Android bağımlısı isem bir arkadaşım da Microsoft bağımlısı, daha doğrusu Lumia bağımlısı. Bu arkadaşımın tavsiyesi üzerine beraber kulaklık aldık.

Microsoft ve Coloud şirketleri iş birliği ile Lumia cihazları için üretilen bu kulaklığın adı The Hoop by Coloud modeli ise WH-610. Bu kulaklığı Microsoft Mağaza’da bulamadığımız için Coloud‘un kendi sitesinden satın almaya karar verdik.

Kulaklığın üç farklı rengi bulunmakta: Yeşil, turuncu ve siyah. Gerçi videodaki turuncu kulaklık ile sitesinde turuncu renk olarak söylenen renk aynı değil. Yani sitesindeki daha çok turuncuyla pembe arasındaki bir renk gibi.

Önce bir sipariş sürecinden bahsedelim. Coloud sitesinde kendinize bir hesap oluşturun. Neden mi? Üye olduğunuzda e-postanıza bilgileriniz gönderiliyor ve bu e-postada alışverişinizde kullanabileceğiniz %20 indirim kodu bulunmakta. Bu kodu alışverişinizde kullanmayı unutmayın. Her yeni müşteriye gönderilen indirim kodu: “welcomecoloud”. Tırnaklar olmadan yazmayı unutmayın. Bu indirim kodunu sadece bir alışverişinizde kullanabileceğinizi belirtmek istiyorum.

Sipariş Adedi ve Tüyolar

Kulaklığın fiyatı 29.95 Euro. Eğer tek bir tane sipariş verecekseniz ve standart kargoyu (19.90 Euro) seçtiyseniz indirim koduyla beraber ürün size 43.86 Euro’ya geliyor. İndirim kodunun 5.99 Euro indirim yaptığını belirteyim. Burada bir not belirtmek istiyorum. İndirim kodu ürünün fiyatı üzerinden uygulanıyor. Yani kargo fiyatı eklenmeden önce uygulanıyor. Ayrıca iki farklı kargo seçeneği bulunmakta: Hem standart hem de ekspress. Ekspress kargonun 59 Euro olduğunu ayrıca vurgulayım. Kargoya ileride değineceğim.

Eğer iki tane sipariş verecekseniz, iki tane sipariş vermeyin. Üç tane sipariş verin. Neden mi? Coloud sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde; eğer sepetinizdeki ürünlerinizin toplam fiyatı 79 Euro ve üzerinde ise kargo ücretsiz. Şimdi iki ürünlü ve üç ürünlü olayları karşılaştıralım.

İki ürünlü sipariş (önermiyorum):

İki ürünün toplam fiyatı 59.90 Euro. İndirim kodu 11.98 Euro indirim sağlıyor ve standart kargo 19.90 Euro. İki ürün toplam olarak size 67.82 Euro fiyatına geliyor.

Üç ürünlü sipariş (öneriyorum):

Üç ürünün toplam fiyatı 89.85 Euro. İndirim kodu 17.97 Euro indirim sağlıyor ve standart kargomuz bedava. Üç ürün toplam olarak size 71.88 Euro fiyatına geliyor.

Farkı gördünüz değil mi?

Ödeme Yöntemleri

Şimdi ödeme yöntemlerinden bahsetmek istiyorum. Ödeme yöntemi olarak Kredi Kartı, PayPal, JCB, CashU ve Qiwi Wallet desteklenmekte. Ben kredi kartı yöntemini seçerek İş Bankası Bankamatik Kartı ile ödeme yaptım. Normalde bu kartım 3D Secure sistemi olmadan ödeme yapmıyordu. Ancak bu site üzerinden yaptı. Tabi birkaç gün nedense parayı çekmediler. Artık bankayla iletişime mi geçtiler bilemiyorum. 2-3 gün sonra parayı kartımdan çektiler. Yani boşa sevinmeyin, o parayı alıyorlar. 🙂

Kargo

Coloud, Saat 16:00’a kadar vereceğiniz siparişleri aynı gün dünyanın en hızlı kargo şirketlerinden biri olan FedEx ile gönderiyor. Eee ülkemizde FedEx yok diyeceksiniz. Yurt dışından sık sık alışveriş yapan biriyseniz kargolarınızın çoğunun PTT Kargo ile geldiğini biliyorsunuzdur ve dolayısıyla bunun da PTT Kargo ile geleceğini diye düşünebilirsiniz. Cevabım hayır. FedEx kargo şirketi ülkemizde MNG Kargo şirketi ile anlaşmalı. Yani yurt dışından FedEx ile gelen kargolarınız ülkemizde MNG Kargo ile dağıtılmakta.

Ürününüz FedEx kargo şirketine teslim edildiğinde size e-posta gönderiliyor ve bu e-postada takip numaranız (Tracking Number) yer alıyor. Ürününüze ait olan bu takip numaranızı sadece FedEx sitesi üzerinde sorgulatabiliyorsunuz. Sorgulama sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Tabi ürününüz MNG Kargo’ya teslim edildiğinde yeni takip numarasına ihtiyacınız oluyor. Ancak bunu nereden öğreneceksiniz?

FedEx sorgulama sayfasında ürünümün İstanbul’da olduğu gözüküyordu. Aslında ürünüm Adana’ya hafta sonu gelmiş ve ilk dağıtım gününü beklemekteymiş. Beni tanıyan arkadaşlarımız biliyordur. Ben Adanalıyım. 🙂

Ancak ürünüm FedEx üzerinde hala İstanbul’da gözüktüğünden dolayı FedEx ile iletişime geçmek için “[email protected]” adresine bir e-posta gönderdim. Hani bir sorun mu var? Hala İstanbul’da dedim. E-postayı hafta sonu attığımdan dolayı bana ilk iş günü (pazartesi) erken bir saatte e-posta ile cevap döndüler. Hatta size tam saati söyleyecek olursam tam 09:14’te cevap atmışlar.  Verilen cevapta ürünün ADANA Beyazevler MNG Şubesi’nde olduğunu belirttiler. Bunun yanı sıra takip numarasını ve şubenin telefon numaralarını benimle paylaştılar. İhtiyacım olan bilgilerin yer aldığı bir e-posta olduğunu söylemek istiyorum.

Kısacası ürününüz İstanbul’da gözüküyorsa dilerseniz MNG Kargo’daki takip numarasını öğrenmek için FedEx’e bir e-posta atabilirsiniz arkadaşlar.

Ürünün standart kargo ile 10 günde geldiğini söyleyebilirim. Yaşadığınız şehre göre bu sürenin değişebileceğini unutmayın. Hatta ürün 5 günde İstanbul’a gelmiş. Tabi gümrük kontrolleri filan olabiliyor ve süre uzayabiliyor.

Ürüne Ait Görseller

Aşağıda da görebildiğiniz üzere ürünün kutusu yukarıda yer alan videodaki gibi değil. Videodaki Microsoft’a özel, ben de Microsoft Mağaza’dan alsaydım o kutuyla geleceğini söyleyebilirim. Görsellerde hem turuncu (ya da pembe) hem de siyah renkli kulaklıkları görebilirsiniz.

[Not a valid template]

Ürünün Özellikleri

 • Kulaklık, mikrofona sahip olmasının yanı sıra üzerindeki aramayı yanıtlama/bitirme tuşu kendi Samsung cihazımla sorunsuz bir şekilde çalışabilmekte. Benim bir çekincem vardı, çünkü ürün Microsoft ile bir iş birliğine dayanmaktaydı. Acaba Samsung ile uyumsuzluk sorunu olabilir miydi? Sorusu aklımı kurcalamadı değil. 🙂 Ancak hiçbir sorun bulunmamakta.
 • Videodaki gibi kulaklıkla üç tane tuş yok. Sadece aramayı yanıtlama ve bitirme işlevi gören tek bir tuş bulunuyor.
 • Ürünün müziklerdeki ses kalitesini ve bası gerçekten beğendiğimi söyleyebilirim. Bunun yanı sıra görüşmelerde karşıdaki kişinin sesinin çok net olduğunu belirteyim.
 • Ürünün kablosu neon ya da daha doğrusu kablonun yansıtma özelliği var. Yani akşam vakitlerinde dışarıda yürüyüş veya koşu gibi sporlar yapıyorsanız bu kablolar kolay fark edilmenizi sağlayabilir.
 • Üründe kablo klipsi mevcut. Uzun olduğunu düşündüğünüz kulaklığın kablosunu dolaşmaması için toplayabilir ve kıyafetinize tutturabilirsiniz.
 • Ürünün sitesinde belirtildiğine göre ürün 13.9 gram ve gerçekten hafif.
 • Kulağınıza mükemmel uyum için ayarlama yapabiliyorsunuz. Hatta sitesinde AnchorLoop olarak belirtilmiş ama kendi dilimizde hangi anlama geldiğin bilmiyorum, diyebilirim.
 • 32 Ohm gibi bir empedansa sahip ve frekans aralığı 20 – 20.000 Hz’tir.
 • Ürünün kutusunda farklı renkte bir çift yedek başlık bulunmakta.
 • Coloud’un Zound Lasso adını verdiği ve patent başvurusu yaptığı yöntemi sayesinde kulaklığınızı toplayabiliyor ve kırılmaları önleyebiliyorsunuz. Aşağıdaki görsel açıklayıcı olacaktır.

Zound Lasso

 • Ürün hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu kulaklık hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz