Audacity – Sesinizi Kaydedin!

0
627

Ses sistemleriyle ilgilenen hatta karaoke yapan arkadaşlar varsa bu tarafa alalım.

Audacity, aslında bir ses kaydetme programı. Aramızda mutlaka Youtube’a video yükleyen veya karaoke yapan arkadaşlarımız vardır. Ama sadece bunlarla ilgili değil.

Ses kaydetmek isteyen herkesi ilgilendiriyor aslında bu program. Genelde ses kaydetme ve bunu düzgün bir şekilde kaydetmek için bir ton program kullanırız ve yine de istediğimiz sonucu elde edemediğimiz zamanlar olmuştur mutlaka. ve genelde profesyonel kayıt almak isteyenler çok uğraşıyor. Ancak Audacity de böyle bir sorun yok aynı zamanda kullanımı çok kolay.

Örneğin kulaklığınıza gelen sese kendi sesinizi eklemek isterseniz iki farklı kayıt alıp birleştirmenize gerek yok. Aslında bir çok programda bu özellik var ama iki kaydı aynı anda aldığınızda cızırtı veya ses kayması gibi problemlerle karşılaşabiliyoruz. Ama bu program da hiç bir şekilde böyle bir problem yok. İki ses de aynı anda net bir şekilde kulaklığınıza gelebiliyor. Ardından sesi videonuza vs. ekleyebilirsiniz.

controls

İşte programda bilmemiz gereken ana butonlar. Sesinizi kaydettikten sonra istediğiniz yerde durdurabilir ve tekrardan oynatabilirsiniz. Zaten eğer YouTube ‘da çok fazla zaman geçiriyorsanız ve bir Youtuber’ı gördüyseniz mutlaka onun da bu programı kullandığını görmüşsünüzdür.

Ses kaydınızı daha iyi hale getirmek için aşağıdaki video yardımcı olabilir.

Programı ses kaydının yanı sıra sesleri düzenlemek için de kullanabilirsiniz.

Ücretsiz, açık kaynak kodlu ve çapraz platformlarda (farklı işletim sistemlerinde) çalışabilen bu programı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Ne dersiniz? Audacity programını kullanacak mısınız ?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz