Yeni iOS 11’in En Havalı Özellikleri!

0
1477

Apple, WWDC 2017’de iPad, iPhone ve iPod touch için iOS 11 ile gelen çok sayıda yeni özellik sergiledi. Ancak yalnızca iOS 11’in sunduğu özelliklere yüzeysel olarak bahsetti. Keşfedilecek çok sayıda gizli mücevher olduğunu belirtelim.

Geliştirilmiş Denetim Merkezi, alışveriş merkezleri ve havaalanı haritaları ve fotoğraflar ve videolar için daha iyi sıkıştırma gibi büyük özelliklerin yanı sıra iOS 11’de bir ekran kaydedici, kalıcı bildirimler gibi saklı olan özellikler var ve liste devam ediyor.

Bütün özellikleri açıklamadan önce, cihazınıza iOS 11 sürümünü buradan yükleyebilirsiniz.

iOS 11’deki Özellikler

1. Tek Sayfalı Denetim Merkezi

Apple, Denetim Merkezi’ni iOS 10’daki kullanışsız iki sayfalı versiyon yerine tek bir sayfaya dönüştürdü. Her şey kendi küçük bölümüne sahip ve bu seçeneklerin çoğunu genişletmek ve etkileşimde bulunmak için 3D Touch’ı kullanabilirsiniz.

2. Denetim Merkezi Özelleştirilebilir!

Ayarlarda, istediğiniz seçenekleri ekleyebilir, kaldırabilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz; ancak Apple uygulamaları ve hizmetleri ile sınırlısınız. Dolayısıyla üçüncü parti bir uygulama ekleyemiyorsunuz. Gelecekte bu özellik biraz daha gelişebilir, neden olmasın?

Uçak Modu, Hücresel Veri, Wi-Fi, Bluetooth, AirDrop, Kişisel Erişim Noktası, Döndürme Kilidi, Rahatsız Etme, AirPlay ve Müzik denetimleri özelleştirilemez, yani hiçbirini kaldıramayacağınız anlamına geliyor.

3. El Feneri Bir Tane Daha Yoğunluk Seçeneğine Sahip!

Denetim Merkezi’ndeki el feneri simgesine 3D Touch ile dokunursanız, üç yoğunluk seçeneği (düşük, orta, yüksek) yerine dördüncüsünün de olduğunu farkedeceksiniz. Yoğunluk seçeneklerinin isimleri kaldırıldı, bu nedenle dördüncüsünün adının ne olduğunu tahmin etmeniz gerekecek.

4. Mac Bilgisayarınız Olmadan Ekran Kaydı Yapabilirsiniz!

Denetim Merkezi’nin özelleştirilebilir ayarlarında saklı olan yeni bir Ekran Kaydı seçeneği var. Bu, artık bilgisayarınızda QuickTime’a ya da iyi çalışmayan bazı üçüncü taraf uygulamalarına ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor.

Denetim Merkezi’nize seçeneği ekleyin, ardından kaydı başlatmak için simgesine dokunun. Üzerine 3D Touch yaparsanız, mikrofonu da etkinleştirebilirsiniz. Aynı şekilde veya mavi durum çubuğu göstergesi aracılığıyla kapatabilirsiniz. Ardından kayıt bittiğinde tek yapmanız gereken, bildirime dokunun ve istemediğiniz şeyleri düzenleyin.

5. Denetim Merkezi’nden Daha Fazlası!

Denetim Merkezi’ndeki varsayılan iOS 10 seçeneklerinin yanı sıra, Hücresel Veri, Kişisel Erişim Noktası, Ekran Kaydı, Alarm, Araba Kullanırken Rahatsız Etme, Notlar, Erişilebilirlik Kısayolları, Apple TV Uzaktan Kumandası, Güdümlü Erişim, Düşük Güç Modu, Büyüteç, Kronometre , Metin Boyutu, Sesli Notlar ve Wallet.

6. Denetim Merkezi Hızlı İşlemleri için 3D Touch’a Gerek Yok!

3D Touch ile birlikte gelmeyen bir iPhone’unuz varsa, hızlı işlemler söz konusu olduğunda, öylece kalmayacaksınız. Artık 3D Touch kullanıcılarının sahip olduğu hızlı işlemleri kullanabilmek için Denetim Merkezi’ndeki hemen hemen herhangi bir simgeye uzun süre basabilirsiniz. Örnek verecek olursak, artık el feneri yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Ne yazık ki, eski iPhone’lar için bu uzun süreli basma özelliği yalnızca bu menüde kullanılabilir, ana ekranda veya başka bir yerde değil.

7. Artık Rahatsız Edici Ses Göstergesi Yok!

Apple, önceki iOS sürümlerindeki, olumsuz etkileri azaltmak için bazı adımlar attı. Kendi uygulamalarının bazılarında izleme keyfinizi kesen rahatsız edici ses göstergesini kaldırdı. Görünüşe göre her uygulama engelsiz ses ayarlarına sahip.

Ancak şu anda sadece bir sorun var: Apple’ın varsayılan seçeneğini kullanan uygulamalar için kesinlikle bir gösterge yok, bu nedenle Netflix, Vudu ve diğer video uygulamalarının sesini değiştirirken hiçbir şey göremeyeceksiniz. Cidden – hiçbir şey.

8. Arkadaşlarınızdan Apple Pay Cash ile Nakit Para Gönderebilir ve Alabilirsiniz!

Bu henüz uygulanmamış gibi görünüyor ve en azından iOS 11’in genel beta sürümünde muhtemelen olmayacak. Mesajlar uygulaması ile arkadaşlarınıza veya ailenize banka kartınız veya kredi kartınız ile kolaylıkla para gönderebilmenizi sağlayan Apple Pay Cash adında yeni bir özellik mevcut. Para, alıcılara ulaştığında alıcılar Apple Pay satın almaları gerçekleştirebilir veya banka hesaplarına aktarabilirler. Ayrıca insanlar size para da gönderebilir, böylece siz de aynı şeyi yapabilirsiniz. Mesajlar uygulaması üzerinden size para göndermelerini isteyebileceğinizi de belirtelim.

9. iMessage Uygulama Çekmecesi Daha İyi Gözüküyor!

Mesajlar uygulamasında iken, iMessage için App Store hakkında konuşalım. Alt kısmında ihtiyacınız olduğunda genişletilebilen küçük bir sıraya kadar inceltilmiş ve çok daha temiz görünüyor.

10. iMessage için Yeni Ekran Efektleri Var!

iMessage’ta Balonlar ve Konfeti efektlerini sevdiyseniz, iOS 11’de yer alan Mesajlar uygulamasında yeni Yankı ve Spot efektlerini de seveceksiniz. Çok fazla şey söylemeye gerek yok. Sadece aşağıdaki görsellere göz atmanız yeterli.

11. Mesajlar, iCloud’ta Saklanabilir!

iPhone’unuzdaki tüm iletileriniz Mac bilgisayarınızdaki iletilerinizle senkronize edilebilecek. Önceden, büyük bir karmaşa oldu ve iPhone’unuzda sildiğiniz iletiler Mac bilgisayarınızda silinmiyordu. Açıkçası, bu büyük bir gizlilik kaygısına sebep oluyordu. Bu nedenle böyle bir özellik güzel oldu, diyebiliriz.

12. App Store Büyük Bir Güncelleme Aldı!

iOS App Store, yeni tasarımıyla Apple Müzik görünümüne benziyor. Yeni uygulamalara, uygulama içi satın alma işlemlerine, hikayelere ve hatta nasıl yapılırlara ilişkin bilgilerle dolup taşan bir “Bugün” görünümü var. Uygulamalar ve oyunlar da kendi sekmelerine sahip ve derecelendirmelerin ve incelemelerin yeni öncelikleri var. Geliştiriciler şimdi incelemelerinize, iyi olsun ya da olmasın, nasıl baktığınıza bağlı olarak cevap verebilir.

13. Derecelendirmeler ve İncelemeler için Uygulama İçi İstekleri Devre Dışı Bırakabilirsiniz!

Apple, bu yeni derecelendirme ve inceleme sistemini iOS 10.3’e hazırlamışken, uygulamaların içerisindeki geri bildirim isteklerini devre dışı bırakmak için sistem çapında geçiş, yalnızca birkaç betada göründü. Şimdi, iOS 11 ile geri döndü.

14. Dosya Yöneticisi Uygulaması Var!

WWDC sırasında iPad özelliği olarak ilan edilen Apple’ın yeni dosya yöneticisi uygulaması olan Dosyalar, iPhone’da. iCloud Drive’ı bulamıyorsanız, şimdi Dosyalar uygulamasının bir parçası olduğu için. Sonunda, bu uygulamaya Google Drive ve Dropbox gibi diğer bulut depolama hesaplarınızı ekleyebileceksiniz, ancak şu anda yalnızca iCloud Drive ve iPhone’da olanlar mevcut. Bununla birlikte, “iPhone’umda” hangi dosyaların gösterileceğinden emin değiliz.

15. Kamera Uygulamasıyla Karekodları (QR  Code) Tarayabilirsiniz!

Artık tüm karekod tarama uygulamalarınıza elveda deyin! Apple, kamera uygulamasına bir karekod tarayıcı yerleştirdi. Böylelikle kameranızı bir karekoda tuttuğunuzda bir linki Safari’de açmak, bir numarayı kişilerinize eklemek veya bir kablosuz ağa katılmak gibi ne yapmak istediğinizi soracaktır.

16. Portre Modu OIS, HDR ve Flaş ile Çalışıyor!

Bazı nedenlerden ötürü Apple, bu seçeneklere iPhone 7 Plus’ta yer vermedi. Ancak iOS 11 bu seçeneklef için destek ekledi. Şimdi, optik görüntü sabitleme her zaman açık ve ayrıca Derinlik Efekti ile portreler çekerken, HDR (High Dynamic Range) seçeneği veya flaş kullanabilirsiniz.

17. Fotoğraflar ve Videolar için Yeni Formatlar Var!

Daha önce kamera uygulaması, fotoğrafları JPEG formatında ve videoları H.264 formatında kaydediyordu. iOS 11’de Apple, depolama alanından iki kat daha fazla kazanmanızı (iki kata kadar daha iyi sıkıştırma) sağlayan sıkıştırma formatları sunmaya başladı. yeni HEIF (High Efficiency Image Format) eski JPEG dosyaların yerini alırken videolar için ise H.265 video kodlama formatı kullanılacak. Tabi ki bunu Kamera ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz.

18. Live Photos için Hareketsiz Fotoğraf Seçebilirsiniz!

Daha önce, Live Photos’da kullanmak istediğiniz hareketsiz görüntüyü seçmenin tek yolu, Google’ın Motion Stills uygulaması gibi üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmaktı. Android kullanan bir arkadaşınıza bir Live Photo gönderdiğinizde, aslında göstermek istediğinizi gösteremiyordunuz. Şimdi Apple bu sorunu düzeltti. Fotoğrafı açın ve alt kısımdaki Düzenle simgesine dokunun, ardından beyaz çerçeveyi kaydırıcıda istediğiniz yere sürükleyin. Ayarlamak için “Anahtar Fotoğraf Yap” seçeneğine dokunun ve “Bitti” üzerine dokunun.

19. Live Photos Üzerinde Kırpma İşlemi Yapabilirsiniz!

Yukarıda bahsedilen aynı düzenleme menüsünden Live Photos üzerinde kırpma işlemi yapabilirsiniz. Kaydırıcı üzerine basıp basılı tutmaya devam edin ve isteğinize göre soldan veya sağdan kırpın. İşlemi tamamladığınızda “Bitti” üzerine dokunun. İstediğiniz zaman düzenleme menüsüne girerek yaptığınız değişiklikleri geri alabilirsiniz.

20. Yeni Döngü ve Sıçramalı Live Photos Efektleri Var!

Önceki iki Live Photos özellikleri yeterli değilse Apple, Live Photos için birkaç hareket efekti ekledi: Döngü ve Sıçramalı. İlki normal bir GIF’in yaptığı gibi bir döngü, diğeri ise videoyu sonsuza kadar ileri geri atan sıçramalı efekti.

21. Uzun Pozlama Var!

Pekala, bu Kamera uygulamasındaki uzun pozlama özelliği değil. Ancak yine de işe yarar. Sadece uzun pozlamak istediğiniz sahnenizi ayarlayın ve Live Photo etkin bir şekilde çekim yapın. Sonra Döngü ve Sıçramalı Live Photo efektlerinde olduğu gibi Uzun Pozlama seçeneğini seçin. 

22. Android Kullanıcılarına “Bazı” Live Photos Gönderebilirsiniz!

Bir iPhone’dan MMS ile normal bir Live Photo göndermek Android kullanıcıları için hala hareketsiz fotoğraf ile sonuçlanıyor. Döngü veya Sıçramalı efektlere sahip Live Photos, MP4 dosyası olarak gönderilecektir. Şimdilik bu, rahatsız edici gibi gözükse de iyi bir şeylerin başlangıcı olduğunu söyleyebiliriz.

23. Live Photo Özellikli Fotoğraflarınızı GIF’lere Dönüştürün!

Yukarıdaki ipucu gibi, Mail uygulaması üzerinden bir Döngü veya Sıçramalı efekt içeren bir Live Photo gönderirseniz, alıcının görebilmesi için otomatik olarak bir GIF dosyasına dönüştürülür. Şu anda Mail uygulaması yoluyla gönderilen Live Photo özellikli fotoğrafların JPEG formatında hareketsiz bir fotoğraf olacağını belirtelim.

24. Ekran Görüntülerine Hızlı Bir Şekilde İşaret Ekleyebilirsiniz!

Apple, ekran görüntüsü çeken çoğu insanın bunları hemen düzenlemek isteyeceklerini düşündüğünden, ekran görüntüleri için hızlı bir işaret ekledi. Bir ekran görüntüsü çekin ve sol alttaki küçük resme dokunun. Böylelikle düzenleme sayfasına gidecek ve çok sayıda aracı kullanarak çizim yapabileceksiniz. Birden fazla ekran görüntüsü çektiyseniz, düzenleme sayfasında bunları görebilir ve sağdan sola doğru kaydırarak geçebilirsiniz. 

25. PDF Olarak Kaydetmek ve İşaretleme Yapmak Daha Kolay!

Daha önce web sayfalarını, notları, fotoğrafları ve diğer dosyaları PDF dosyaları olarak kaydedip daha sonra işaretleme yapabiliyordunuz. Ancak biraz uğraştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. iOS 11 bunu paylaş bölümünde yer alan “Markup as PDF” seçeneği ile daha da basitleştirdi.

26. Karanlık Mod Geldi… Tabi Bir Bakıma

Bu tam olarak Karanlık Mod değil ancak işe yarar. Ekran Kolaylıkları’na gidin ve Akıllı Tersine Çevir seçeneğini etkinleştirin.

27. Bildirimleri Kalıcı Olacak Şekilde Ayarlayabilirsiniz!

Bu özelliği etkinleştirmeyi kimlerin isteyeceğinden emin değiliz, ancak başlık (banner) bildirimlerinin siz kapatana kadar gözükmesinin iyi olacağı bazı durumlar olduğunu düşünüyoruz. İstediğiniz bir şey gibiyse, başlıkları destekleyen uygulamalar için Bildirim ayarlarından değişiklik yapabilirsiniz.

28. 32-Bit Uygulamalar Artık Çalışmayacak!

Bu, sizin için olumsuz olabilir, ancak artık çalışmayan uygulamalardan kurtulmanın bir sebebi var. 64 bit olarak güncellenmeye çoğu uygulamanın eskisi gibi çalışmadığını belirtelim.

29. Alışveriş Merkezleri ve Havalimanları için İç Mekan Haritaları Mevcut!

Bir alışveriş merkezinde veya havalimanında bir tuvalet bulma konusunda şimdiye kadar sıkıntı yaşadıysanız, bu özellik işinize yarayacaktır. Apple Harita artık alışveriş merkezlerinin ve havalimanlarının kat planlarını içeren kapalı haritalara sahip. Hatta farklı katlarda da çalışıyor. Çevremizde bunu destekleyen bir yer görmedik ancak ilerleyen zamanlarda olacağını düşünüyoruz.

30. Harita Artık Şerit Takibine ve Hız Göstergesine Sahip!

Apple bir dahaki sefere çıkışı kaçırmadığınızdan veya geride bıraktığınız hız limiti tabelasını kaçırıp aşırı hız cezası yemediğinizden emin olmak istiyor. Hız sınırı göstergeleri yalnızca bazı yollarda geçerli, ancak iyi bir başlangıç diyebiliriz.

31. Araba Kullanırken Rahatsız Etme

Belki de iOS 11’de Harita’nın en büyük yeniliği “Araba Kullanırken Rahatsız Etme” modudur. Otomobilinizi Bluetooth’una ve hareket ettiğinizde otomatik olarak devreye giriyor. Ancak şu an beta sürümünde bazı sorunları var. Neyseki yeni Denetim Merkezi simgesi aracılığıyla etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Favoriler listenizdeki herkes, araç kullandığınızı bilmelerini sağlayan bir mesaj alacak ve metin olarak “acil” yazarak bu engeli geçebilecekler.

32. Harita’da Parmağınızla Yakınlaştırma veya Uzaklaştırma Yapabilirsiniz!

Harita’da parmağınızla iki kez hafifçe dokunarak yakınlaştırma yapabilme özelliği çok iyi olmuştu. Ancak uzaklaştırma zor kısım olup bunu tek bir parmakla yapmanın bir yolu yoktu. iOS 11 bu sorunu düzeltti. İki kez hafifçe dokunup basılı tutun, sonra parmağınızı yakınlaştırmak için yukarı, uzaklaştırmak için aşağı yönde kaydırın.

33. Acil Durum Yardımı Sonunda iPhone’larda!

Apple Watch ve bazı iOS 10 beta sürümleri Acil Durum Yardımı özelliğine sahiplerdi ve sadece Hindistan’da geçerliydi. Şimdi iOS 11, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu özelliği getirmiş gibi görünüyor. Bu özellik sayesinde 911’e bir arama yapmak için uyku/uyandırma (başka bir deyişle güç) düğmesine 5 kez tıklamanız gerekiyor. Bununla beraber, bulunduğunuz yere göre sabit metin güncellemeleri alacak acil durum kişileri ayarlama seçeneğiniz vardır.

34. Parola Ekranı Biraz Farklı

Büyük bir değişiklik değil, ancak kilit ekranındaki parola ekranı, öncekinden biraz daha öne çıkmış düğmelerle biraz farklı görünüyor. Sol taraftaki görsel iOS 10, sağ taraftaki ise iOS 11 sürümlerine ait.

35. Hesap Makinesi Yeni Bir Görünüşe Sahip

Başka bir küçük görsel değişiklik, Hesap Makinesi’nde. Yeni bir ana ekran simgesine ve kare yerine dairesel düğmelere sahip. Renkler hala aynı, sadece siyah renk arka planda daha fazla yer alıyor.

36. Aynı Anda Birden Fazla Ögeyi Taşıyabilirsiniz!

Artık ana ekranınızı düzenlemeniz her zamankinden daha kolay. Ana ekranda düzenleme moduna girdiğinizde, bir uygulamaya veya klasöre basılı tutabilir, ardından diğerlerini eklemek için dokunabilirsiniz. Ardından grubu bir klasöre, Dock bölümüne veya başka bir ana ekran sayfasına taşıyıp bırakın. Oldukça müthiş değil mi? Yeni sürükle ve bırak özelliğine sahip bir iPad Pro’nuz varsa, ana ekran simgelerinde olduğu gibi aynı anda sürükleyip bırakmak için birden fazla seçim yapabilirsiniz.

37. Dock Bölümündeki Uygulamaların İsmi Yazmıyor!

Eski iOS sürümlerindeki en iyi “sorunların” bazıları ana ekranda uygulama ve klasör isimlerini kaldırmanıza izin veren seçeneklerdir. Simgenin kendisi uygulamanın ne olduğunu görsel olarak açıklayamıyorsa geliştiricinin daha iyi bir tasarımcı olması gerekiyor. Klasörlerde bile, hangi klasörün hangi uygulamaları içerdiğini söyleyebilirsiniz. Genel olarak daha temiz bir görünüm olmaz mı?

Bu nedenle, iOS 11 bunu henüz gerçek bir seçenek olarak etkinleştirmemesine rağmen, Apple Dock’daki uygulamalar ve klasörler için isimlerini kaldırarak bir başlangıç yaptı.

38. Uygulama Değiştiricide Artık Ana Ekran Yok!

Uygulama değiştiricide neden ana ekran için bir sayfaya ihtiyacımız vardı? Neyse ki, iOS 11 onu kaldırdı, bu nedenle ana ekranınıza dönmek için ana ekran düğmesine veya sadece uygulama değiştiricide arka plana dokunun.

39. Pil Simgesi Biraz Daha İyi Görünüyor

Tartışmaya açık bir konu da olsa durum çubuğundaki pil simgesinin biraz daha iyi göründüğünü düşünüyoruz.

40. Kapatmanın Başka Bir Yolu Var!

Daha önce AssistiveTouch ile iPhone’unuzu yeniden başlatıp hatta kapatabilirken, Erişilebilirlik ayarında başka bir kullanımınız yoksa o kadar da büyük bir seçenek değildi. Şimdi iOS 11, bu sorunu düzeltti. Bize ihtiyacımız olduğunda gücü kapatmanın üçüncü bir yolunu Ayarlar menüsünde sunmaya başladı.

Daha Fazla Bilgi: iOS 11’e sahip iPhone, Güç Düğmesi Bozulduğunda Nasıl Kapatılır?

41. Siri’ye Yazarak Soru Sorabilirsiniz

Bu özelliğin neden daha önce yapılmadığından emin değiliz, ancak basit bir Erişilebilirlik ayarını değiştirdikten sonra, Siri’nin ana ekran kısayolunu konuşmaktan yazmaya geçirebilirsiniz. Hâlâ Siri ile konuşmak istiyorsanız, “Hey, Siri” komutunu kullanabilirsiniz, böylece her iki özelliğin en iyisini elde edersiniz.

42. Siri, İngilizce Cümlelerinizi Diğer Dillere Çevirebilir

Siri şimdi İngilizce’yi Çince (Mandarin), Almanca, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca’ya çevirebilir. Dolayısıyla, yurtdışına çıkarken başka birine bir şeyler sormanız gerekiyorsa, Siri ile sorun. Henüz Türkçe dilinin desteklenmediğini belirtelim. İleriki zamanlarda umarız bu destek sunulur.

43. Safari’de Uçuşları Takip Edebilirsiniz

Bir arkadaşınızın veya bir aile üyesinin uçuşunu takip etmeniz gerekiyorsa, doğrudan doğruya bir ton iş yapmadan Safari’den bunu yapabilirsiniz. Havayolu şirketini ve uçuş numarasını yazmanız yeterlidir. Safari hemen size bazı ayrıntılar verecektir. Mevcut rota gibi, uçuş hakkında daha fazla bilgi görmek için ayrıntılar kartına dokunun.

44. Safari, Siteler Arası Takibi Engelliyor

Safari’de takip eden reklam verenlerden endişe duyuyorsanız, iOS 11 sizin yanınızda. Apple’ın makine öğrenmesi ile Safari, web sitelerinin sizi diğer sitelerden toplanan verileri kullanarak izlemesini akıllı bir şekilde önleyebilir. Bu özellik Safari’nin ayarlarında varsayılan olarak etkindir.

45. Safari Çerez Engellemeyi Basitleştiriyor

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Safari’de “Tüm Çerezleri Engelle” adında yeni bir seçenek var. Önceki iOS sürümlerinde, Her Zaman Engelle, Yalnızca Geçerli Web Sitelerinden İzin Verme, Ziyaret ettiğim Web Sitelerinden İzin Ver ve Her Zaman İzin Ver gibi seçenekleri içeren “Çerezleri Engelle” menüsü vardı. Hangi seçeneğin seçileceğini hiç bilmiyorsanız, şimdi rahat olduğunuzu söyleyebiliriz. Yalnızca bir tane seçmeniz gerekiyor.

46. Notlar’da Tablolar Ekleyebilirsiniz

Notlar uygulamasına yeni eklenen tablolar daha önce mümkün olmayan bir şey. Tablolar oldukça basit görünüyor, ancak olması gereken de bu değil miydi? Artı olarak, tablolarda yapabileceğiniz çok şey var, tüm satırları ve sütunları aynı anda düzenlemek, metni biçimlendirmek, bilgi silmek gibi.

Yeni özellikleri keşfettikçe bu listeyi güncelleyeceğiz. iOS 11’in sunmuş olduğu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz