iPhone’da Mükemmel Fotoğraf İçin 6 Muhteşem Uygulama

0
362

Apple’ın iPhone’larda kullandığı kamera uygulaması kameranın özelliklerine göre yetersiz kalıyor. Sizler için bu yazımızda iPhone’larda güzel fotoğraflar oluştumanızı sağlayacak uygulamaları derledik.

Apple iPhone’larda çok kaliteli kameralar kullanmakta Fakat iPhone’un kendi içinde bulunan kamera uygulaması beklentileri karşılamıyor. iPhone’nun içerisinde kullanılmış olan kamera karşısında bu uygulama yetersiz kalıyor. Sizler için bu yazımızda  güzel fotoğraflar çekmenizi sağlayacak uygulamaları inceledik.

En İyi Kamera Uygulaması: Halide (5.99$)

Mükemmel fotoğraflar çekmek istiyorsanız, kullanmakta olduğunuz kameranın kontrolünü tamamen ele almanız gerekir; Otomatik modda muhteşem fotoğraflar çekemeyebilirsiniz. İyi fotoğraflar çekmek için iPhone’da bulunan sabit diyafram lensi varken, deklanşör hızı, ISO, odak ve beyaz dengesini ayarlamanız gerekebilir.

Halide en çok satılan kamera uygulamalarında biri. Uygulama basit bir kullanımı ile ön plan çıkıyor. Uygulama içerisinde RAW desteği, canlı portre modu, derinlik önizleme, netleme pikseli, canlı bir histogram ve hızlı bir şekilde fotoğraf çekmek isterseniz harika bir otomatik mod ile geliyor. Muhteşem fotoğraflar çekmeniz için güzel bir set bulunduruyor içerisinde.

‎Halide Camera
‎Halide Camera
Developer: Lux Optics LLC
Price: $5.99
En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulaması: Snapseed (Bedava)

Birçok fotoğraf uygulaması var ancak Sanpseed göz ardı edilemeyecek ücretsiz bir uygulama. İçerisinde güçlü küresel ayar araçları, RAW desteği, filtreler ve kaydedilmiş stiller gibi bir çok uygulama barındırıyor. Ayrıca seçici Kontrol Noktası ayarları ile resminizin farklı alanlarını hızlı ve kolay bir şekilde ayarlayabilmenizi sağlar, böylece çok basit bir şekilde fotoğraflarınızı çektikten sonra sizlere düzenleme olanağı sunuyor.

Snapseed’in en güzel yanı ise içerisinde bulundurmuş olduğu özelliklerin ücretsiz olması. Çünkü iOS için yapılan uygulamaların çoğu, Snapseed’in sadece bazı özelliklerinin kullanarak paralı bir uygulama yapılmış.

‎Snapseed
‎Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free
En İyi Profesyonel Fotoğraf Uygulaması: Adobe Lightroom CC (Bedava / Pro üyelik ayda 9,99$)

Adobe Lightroom CC sunmuş olduğu ücretsiz özellikleri yeni fotoğrafçılar için tamamen yeterli ancak zamanla fotoğraflarınızı daha profesyonel bir şekilde düzenlemek isterseniz ayda 4,99$ ödeyerek bütün özelliklere tamamen erişebilirsiniz. Eğer bunun yanında 100GB’lik bir bulut depolama alanına da sahip olmak isterseniz ayda 9,99$ ödemeniz gerekiyor.

Lightroom sadece bir fotoğraf düzenleme uygulaması değildir. Bu uygulama ile kendinize katalog hazırlayabilirsiniz ayrıca kendinize özel kartvizit hazırlayabilirsiniz. Telefonda yapmış olduğunuz tasarımları veya düzenlemeleri Creative Cloud ile her yerden ulaşabilirsiniz.

Sadece fotoğraf düzenlemek için kullanmak isterseniz aslında göz ardı edebileceğiniz bir uygulama.

‎Adobe Lightroom Photo Editor
‎Adobe Lightroom Photo Editor
En İyi Filtireleme Uygulaması: VSCO (Bedava-$19.99 yılda)

Düşük çözünürlükte fotoğraflar çektiyseniz biraz düzenleme yaptıktan sonra muhteşem bir filtre ile fotoğraflarınızı çok iyi bir hale getirebilirsiniz. VSCO filtre konusunda bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek muhteşem bir uygulama.

Bu uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik ise içinde hazırda birçok profesyonel filtre bulundurması. Uygulamanın diğer bir öne çıkan özelliği ise fotoğraflarınız için profesyonel bir şekilde filtre düzenleme olanağı olması.

Uygulamada birçok güzel hazır filtre ücretsiz olarak gelmekte ancak bazılarını satın almanız gerekebilir. Aylık abone olarak 1 ay boyunca bütün filtrelere erişim sağlayabilirsiniz.

En İyi Rötuş Uygulaması: TouchRetouch (1,99$)

Aslında hiç bir bir şey fotoğrafları istenmeyen nesneler kadar mahvedemez. Tamda bu konuda tam olarak işinizi halledebileceğiniz kullanımı basit olan bir uygulama devreye giriyor TouchRetouch.

Kullanımı çok basittir: Rötuş yapmak için bir rötuş aracı seçin, rötuş yapmak istediğiniz alanın üzerini boyayın ve geri kalanını uygulama yapıyor. Sokak lambalarını, kabloları, insanları veya fotoğraflarınızdan hayal edebileceğiniz başka şeyleri hızlıca basit bir şekilde kaldırabilirsiniz.

‎TouchRetouch
‎TouchRetouch
Developer: ADVA Soft GmbH
Price: $1.99
En İyi Bozulma Düzeltme Uygulaması: SKRWT ($1.99)

Fotoğraflarınızda ki perspektif bozukluklarını ve bozulmaları düzenleyebileceğiniz en iyi uygulama diyebiliriz. Güzel yapıtların veya manzaraların fotoğraflarını çekerken şekilden şekle gireriz, ancak bu uygulama ile o kadar  zahmete gerek kalmıyor. Sizler için fotoğrafınızda ki perspektifi otomatik olarak en muhteşem şekilde ayarlıyor. Dilerseniz kendinizde manüel olarak ayarlayabilirsiniz.

‎SKRWT
‎SKRWT
Developer: Mathaeus Jagielski
Price: $1.99+

Bu konuya ekleyecekleriniz var mı? Yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz!

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz