iPhone 11 Hangi Özelliklere Sahip Olması Gerekiyor

0
150

Apple giderek rekabeti artan telefon endüstrisinde rekabetçi kalmak istiyorsa bu 5 şeyi yapması gerekecek. Sizlere iPhone 11 in rekabet etmesini sağlayacak özellikleri derledik.

Her yıl eylül ayında, Apple bir sonraki iPhone duyurmak için bir etkinlik düzenler. Ve iPhone 11 (Adı farklı bir şey de olabilir) yaklaşırken, Apple’ın adım atma zamanı geldi. iPhone satışları mali yılın üçüncü çeyreğinde % 12 düştü , Android Kullanıcıları iOS kullanıcılarını aşmış durumda. Samsung’un piyasaya sürmüş olduğu Note 10 ve 10 Plus gibi cihazlar bir iPhone’a göre daha çok ilgi çekici özelliklere sahip. iPhone’un yeniden tasarım yapmaya ihtiyacı yok, ancak Apple giderek rekabeti artan telefon endüstrisinde rekabetçi kalmak istiyorsa en az yedi geliştirmeye ve güncellenmiş özelliklere ihtiyacı var. Sizler için bu özellikleri derledik.

1) Daha iyi pil ömrü

Apple, iPhone XS ve iPhone X ile pil ömründe önemli gelişmeler sağlamış durumda. Daha büyük modeller olan iPhone XS Max , uçuş modunda yapılan testlerde video oynatımı yakşalık 17 saat 23 dakika sürdü. Bu sayılar iyi bir pil ömrü gibi gözüksede, Galaxy S10 Plus ve Huawei P30 Pro gibi telefonlar sırasıyla 21 ve 23 saat pil ömrü sunuyor. Piyasadaki rakiplerine göre pil konusunda Apple’ın kendini daha çok geliştirmesi gerekiyor. 

2) Reisin Daha İyi Bir Ekrana İhtiyacı Olacak

OLED’in iPhone X, XS ve XS Max’ta görüntülediği kesinlikle yanlış bir şey yok. Ancak Samsung’un yeni cihazları olan Galaxy S10, S10 Plus, Note 10 ve 10 Plus ve OnePlus’ın amiral gemisi olan 7 Pro gibi telefonlar, ekranlarında yüksek ekran yenileme hızlarına sahipler. Apple’ın bunu kendi cihazlarına da uyarlaması gerekiyor.

3) Kutuya Hızlı Şarj İçin Aletler Eklenmesi.

Apple yeni çıkardığı iPhone modelleri hızlı şarjı desteklemekte. Fakat telefonunuzu hızlı şarj etmeniz için yaklaşık 19 dolara bir tane şarj kablosu ve yaklaşık 29 dolara 18 Watt’lık bir adaptör almanız gerekiyor. 7 bin – 8 bin liraya aldığınız cihazın 5 Watt ile şarj olması gerçekten üzücü, çünkü telefonun yaklaşık 3 kat daha hızlı şarj olma potansiyeli var. Apple yeni iPhone yeni çıkacak olan telefonunun içerisine hızlı şarj için gerekli olan aletleri eklemesi gerekiyor. Kutu içerisine hızlı şarj aparatlarını koyması halinde diğer telefonlarla rekabeti daha iyi olacaktır. 

4) Daha iyi bir selfie kamerası eklenmeli

Apple telefonlarında kullandığı kameralar ile çoğu kullanıcısını genellikle memnun etmekte. Fakat 7 – 8 bin lira verdiğimiz telefonun kamerası daha iyi olabilir. Bu fiyat bandındaki rakipleri selfie kamerası ile 4K video çekmekte, fakat iPhone modellerinde bu özellik bulunmuyor. Bu çoğu kullanıcı için çok önemli bir detay gibi gözükmese de Apple’ın rakiplerinin gerisinde kalmasına sebep oluyor.

iPhone 11
iPhone 22

Elinizdeki iPhone ile daha iyi fotoğraf çekmek için bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

5) Bu sefer arka kamerayı daha iyi yapması gerekecek

iPhone 4’ten bu yana Apple, telefonlarının arkasında her zaman sağlam bir kamera sistemine sahipti. Ancak son yıllarda, Huawei P30 Pro ve Pixel 3 gibi telefonlar, iPhone’un özellikle düşük ışıkta fotoğraf performansını geride bıraktı. iPhone 11’in üç arka kamerasına sahip olacağına dair söylentiler var. Umarız ki Apple yeni kameralarını daha fazla ışığı absorbe edecek, daha büyük piksellere sahip ve daha büyük sensörleri olan bir model ile karşımıza gelir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz