YouTube Red Ülkemizde Nasıl Kullanılır?

0
2937

YouTube’un reklamsız video servisi YouTube Red, şuan sadece Amerika’da kullanıma sunulmuş durumda. Peki Amerika dışında bulunuyorsak YouTube Red’i kullanabilir miyiz? Neden olmasın!

_20151108_153037-01

Sizlere daha önce buradaki haberimizde YouTube Red servisinin ne olduğunu ve ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bilgi vermiştik. YouTube Red gerçekten YouTube’un şuna kadar yapmış olduğu en iyi işlerden biri olacak. Reklamlara takılmadan video izlemeyi herkes ister. Ya da arkaplanda ve çevrimdışı müzik dinlemek. Aslında tüm bu özellikleri kullanmak için birçok alternatif bulunuyor. Ancak bu yollar ya yasadışı ya da çok zahmetli oluyor.

_20151108_153527

YouTube tüm bu sorunlara çözüm getirmek amacıyla YouTube Red’i yayınladı. Ancak sadece Amerika’da kullanılıyor. Şuan YouTube Red’i kullanmak istediğinizde görseldeki gibi bir uyarıyla karşılaşmanız çok normal._20151108_150701

YouTube Red şuan test ediliyor. Daha donra tüm ülkeler için ortak olarak yayımlanacak. Ancak her zamanki gibi bunu beklemenize gerek yok. Basit bir işlemle konumumuzu Amerika’da göstererek YouTube Red’i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle YouTube uygulamasını son sürüme güncellediğinizden emin olun.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Şimdi YouTube’a Amerika’daymış gibi giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için herhangi bir VPN uygulamasını kullanabilirsiniz. Sadece konum seçme özelliğinin bulunmasına dikkat edin. Bir öneri isterseniz; Psiphon uygulamasını kullanabilirsiniz. Oldukça hızlıdır ve konum değiştirmeye izin verir.

Psiphon
Psiphon
Developer: Psiphon Inc.
Price: To be announced

Psiphon veya indirmiş olduğunuz herhangi bir VPN uygulamasını çalıştırıp konumuzu ABD veya Unitet States olarak değiştirin.

psphn

Buraya kadar tamam. Bağlandığınız herhangi bir internet sitesinde konumumuzu değiştirdik. Ancak YouTube uygulaması daha önce kullandığınız için konumunuzu hala Türkiye olarak görecektir.Bunun için Ayarlar>Uygulamalar adımlarını izleyip YouTube uygulamasının verilerini silin ve yeniden girin.

ytrd

Artık YouTube uygulamasında Ayarlar>YouTube Red üyesi ol adımlarını izleyerek YouTube Red servisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

ytrd2Üstelik ilk ay ücretsizmiş. Bunun için tek seferlik kredi kartı bilgilerinizi kullanarak kayıt olmanız gerekiyor. YouTube Red’i etkinleştirmede daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki video anlatımını izleyebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın 🙂

 

Bu yazı sizin için yaralı oldu mu? YouTube Red servisini kullanmaya başladınız mı? Bizimle deneyimlerinizi paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz