YouTube Red Geliyor!

0
411

YouTube Red Türkiye

YouTube Red’i duydunuz mu? Gerçekten iyi bir fikir. Peki neden?

Reklamlardan nefret ediyorsunuz değil mi? Kim etmez ki? Bitmeyen reklamlar yüzünden Televizyon izlerken iki saatlik bir film üç saat oluyor. Bunun yanı sıra YouTube… YouTube’da müzik dinleyeceğim veya izleyeceğim, başlamasını bekliyorum reklam çıkıyor. Ya ben buna mecbur muyum? Hayır! Gerçekten de YouTube Red fikrini sevdim. Siz daha iyi bir YouTube deneyimi için ödeme yapmaz mıydınız? Yapmak isteyen arkadaşlarımız olacaktır. Ancak şu an ülkemizde mevcut değil.

Şu anda YouTube’un gelirleri reklamlara dayanıyor. Video paylaşan biri olun, videonuzun süresi ortalama bir uzunlukta olsun, videonuzu çok sayıda kişi izlesin, aylık izlenme sayısı yüksek olsun. Peki sonra? YouTube videonuz videonuz için bir reklam seçer ve bunu yayınlar. Hem YouTube hem de siz kazanırsınız. Tabi YouTube’ın kazancı daha fazla olur. Aslında cevaplanması zor bir soru var: YouTube reklamlarından nasıl para kazanılır? Her şey sizin başarınıza bağlı.

Neyse YouTube Red’e dönelim. Peki YouTube Red sadece reklamlardan mı kurtarıyor, başka bir özelliği yok mu? Olmaz olur mu! YouTube, Red ile ilgili bir video yayınladı. Aşağıda yer alan videoyu izlediyseniz istediğiniz cevaba ulaşabilirsiniz. Üç özelliği var: Reklamsız videolar, çevrimdışı oynatma ve arka planda oynatma. Bizim istediklerimiz de bunlar değil mi?

YouTube Red ile bazı kanallar sadece YouTube Red abonelerine açık olacak. Takip ettiğiniz kanallar varsa, gözden geçirmeniz gerekiyor. YouTube Red, Google’ın diğer ürünleri gibi ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcılarla buluşacak. Ne zaman mı? Yarın (28 Ekim 2015).

YouTube Red hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de gerekli mi? Ülkemize geldiğinde ücret öder misiniz? Düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz