YouTube Music ülkemizde nasıl kullanılır?

1
3269

YouTube Music uygulaması geçtiğimiz gün yayımlandı. Ülkemiz için şuan kullanılabilir durumda olmayan bu uygulamayı nasıl sorunsuzca kullanabileceğinizi anlatıyoruz.

download-1-1200x688

Sizlere daha önce bu konuda ülkemiz için sunulmayan YouTube Red servisini nasıl kullanabileceğinizi anlatmıştık. Yaptığımız işlemlerle bu sorunun da üstesinden gelmeyi başarmıştık. YouTube Music uygulamasını kullanmak için yapacağınız işlemler de tamamıyla aynı. Kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması adına bu işlemlere tekrar değinmemizde fayda var.

İlk olarak YouTube Music uygulamasını indirelim.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden indiremiyorsanız bu bağlantıdan apk olarak indirip yüklebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra hiç açmayın. Eğer uygulamayı açarsanız konumuzu Turkiye olarak kaydedeceği için çalışmayacaktır. Yine de uygulamayı çalıştırdıysanız Ayarlar> Uygulamalar adımlarını izleyerek YouTube Music uygulamasını bulup verilerini silin.

you muzik

Konunun başında uygulamanın ülkemiz için yayımlanmadığını söyledik. Genelde bu tür uygulamalar ilk olarak Amerika için yayımlanır ve test edilir. Son olarak eğer özel bir sebep yoksa dünya genelinde yayımlanır. O halde uygulamaya yayımlandığı ülkedeymiş gibi giriş yaparsak nasıl olur? Evet tahmin ettiğiniz gibi bu işi VPN uygulamaları ile yapmamız mümkün. İstediğiniz VPN uygulamasını kullanabilirsiniz yalnız bölge seçme özelliğinin olmasına dikkat edin. Bir öneri isterseniz; Psiphon uygulamasını kullanabilirsiniz.

Psiphon
Psiphon
Developer: Psiphon Inc.
Price: Free

Uygulamayı açtığınızda otomatik olarak bağlanacaktır. Bağlandığınız bölgeyi Amerika Birleşik Devletleri olarak değiştirin.

psphn

Artık YouTube Music uygulamasını gönlünüzce kullanabilirsiniz. Uygulamanın çalışması için en azından ülkemiz için yayımlanana kadar VPN uygulaması ile kullanmanız gerekiyor. Ancak tek seferlik giriş işleminden sonra uygulamanın verilerini tekrar silmenize gerek yok. Screenshot_2015-11-13-12-26-26

Buradaki işlemleri uygulayarak YouTube Music uygulamasını kullanmaya başlayabildiniz mi ? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz