ÖSYM’nin resmi mobil uygulaması ile YGS sonuçlarınızı kolayca öğrenebilirsiniz.

ÖSYM, aylarca hazırlandığımız (Ben de dahil) YGS sınavı sonuçlarını 25 Mart tarihinde açıklayacağını duyurmuştu. Bazı haberlere göre sonuçların bu gece de açıklanma ihtimali var. Sonuçlar açıklandığı andan itibaren berakla bekleyen adaylardan dolayı yaşanacak yoğunluğu hafifletmek isteyen OSYM, mobil uygulamasını adayların hizmetine sundu. Bu uygulama ile zaten mobil cihazlar için uyumlu olmayan OSYM resmi internet sitesine girmenize gerek kalmadan sınav sonuçlarınızı kolayca öğrenebileceksiniz.

Sınav sonuçlarınızı öğrenmek için OSYM Mobil uygulamasına TC kimlik numaranız ve AİS şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sınav sonucunu “Sınavlar” bölümünde yer alan “2016-YGS Sonuçları” başlığına dokunarak öğrenebilirsiniz. Şimdilik önceki yılların şınav sonuçlarını göreceğiniz Sınavlar bölümü OSYM’nin 2016 YGS sonuçlarını açıklaması ile tekrar güncellenecektir.

iOS ve Android için yayımlanan OSYM Mobil uygulamasını aşağıdan indirebilirsiniz. Tavsiyem uygulamayı hemen indirip giriş yapmanız. Daha sonradan yaşanacak yoğunluk ile giriş yapmada sorun yaşayabilirsiniz.

OSYM Mobil
OSYM Mobil

ÖSYM Mobil uygulamasını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz