Yerli Yapım Android Pil Koruyucu

0
467

Türk yapımı bir Android cankurtaran!

yerliSizleri %100 Yerli yapım bir cankurtaran ile tanıştırıyoruz.

Günümüzde kullandığımız çoğu akıllı telefonların, tabletlerin bataryalarını, işlemcilerini daha işlevsel kullanmamız kısıtlanıyor ve bu kısıtlamaları kaldırmak için ekstra uygulamalar kullanmamız gerekiyor. Misal arka planda çalışan uygulamaları uyutmak için Greenify isimli programı kullanıyoruz. Ama bu tarz uygulamaları kullanmamız için bizden root erişimi istemekte..  Telefonunuza nasıl root atacağınızı bilmiyorsanız buraya bir bakınız.

Bugün sizlere tanıtacağımız uygulamanın ismi AndroEnergy. Türk geliştiricilerden oluşan CyanLog ekibi karşımıza günlük hayatta fazlasıyla ihtiyacımız olan bir uygulamayla çıkıyor.

Peki bu uygulamanın amacı ve özellikleri nelerdir?

  • Cihazımızın kablosuz ağ (WiFi) özelliği etkin ama işlev yapmıyor. Yani kablosuz ağ açık ama bir ağa bağlı değil. Uygulama bunu  algılayıp kablosuz ağı gereksiz görüp kendiliğinden kapatıyor.
  • Ekran parlaklığını bulunduğunuz ortama ve şarjınızın durumuna göre otomatik ayarlıyor.
  • Aşırı şarj yiyen uygulamaları uyutabiliyor.
  • Batarya aşırı ısındığında bizleri bilgilendiriyor.

Bu özelliklerin tek uygulamada toplanması ve Türk geliştiriciler tarafından yapılmış olması bizleri bu uygulamayı kullanmaya teşvik ederken öte yandan da eliştiri yapmazsak olmaz. Eleştireceğimiz konu şu ki uygulama Türk Yapımcılar tarafından geliştiriliyor fakat uygulama dili maalesef İngilizce. Umarız en kısa süre içerisinde Türkçe dili eklenir ve uygulama ekranında yer alan reklamlar azalır. Ama bize yine de destek vermek düşer.

Powery - Pil koruyucu
Powery - Pil koruyucu
Developer: Lineware
Price: Free
Greenify
Greenify
Developer: Unknown
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz