World Conqueror 3 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

13
15950

World Conqueror 3 mobil strateji oyununu inceliyoruz.

Bu oyunda 2 oyun türü bulunmaktadır. Bunların hepsine tek tek değineceğiz. Oyun Google Play Store’de ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır. Size vereceğim bilgiler eşliğinde oyununuzu oynayabilirsiniz. Oyun tur geçmeli sistemle oynanıyor. Yani kendi turunuzu geçince diğer oyuncuların turlarını geçmesini bekliyorsunuz. Geçtiklerinde sıra tekrar size geliyor ve oyun böyle dönüyor.

İlk olarak Military Career’ den bahsedelim. Bu türde Campaign, Mission, ve Wonder bölümleri vardır.
Screenshot_2016-03-05-14-16-04

– Campaign bölümünde oyunun sizin için tasarlamış olduğu bölümleri oynayarak HQ seviyenizi yükseltebiliyorsunuz. Axis ve Allies olarak oynayabileceğiniz bu bölümde 3 yıldız almak için mücadele ediyorsunuz. Oynadığınız bölümü bitirmek için oyunun sizden almanızı istediği şehirleri alarak bir sonraki bölüme geçiyorsunuz. Yıldız kazanmak için ise sizden istenilen tur sayısını geçmemeniz gerekiyor. Her bölüm için oyun size şehirler veriyor sizde bu şehirlerden askerler çıkartarak uygun strateji ile bitiriyorsunuz. Ayrıca bu bölümde eğitim bölümlerini veya özel bölümleri de oynayabiliyorsunuz.

Screenshot_2016-03-05-14-16-16

– Mission bölümünde ise çeşitli büyük şehirlerden kendinize komutan satın alabiliyorsunuz. Bu komutanları ikinci oyun türü olan Conquer World’ te kullanabilirsiniz. Tabii ki sadece komutan satın almıyorsunuz. Bu bölümde aldığınız komutanları çeşitli yetenekler ile eğitebilirsiniz ve rütbelerini de yükseltebilirsiniz. Komutanların rütbelerini yükseltmek için Campaign bölümündeki karşılaşmaları oynarak HQ seviyenizi yükseltmelisiniz. Mission bölümünde tüccarlar bulunmaktadır. Bu tüccarlarda ise komutan puanı karşılığında çeşitli kaynaklar alabilirsiniz. Çeşitli operasyon tarzı karşılaşmalara komutan atayarak o karşılaşmayı başarıyla bitirirseniz size komutan puanı geliyor.

Screenshot_2016-03-05-14-16-27

– Wonder Bölümünde, Mission bölümünden komutan atayarak yaptığınız Wonder karşılaşmalarını başarıyla bitirerek Wonder’ ları açabilirsiniz.

 Screenshot_2016-03-05-14-16-38

Şimdi gelelim ikinci oyun türümüz olan Conquer World’ e. Bu türümüzde bölümler bulunmuyor. Orjinal olan dünya haritasındaki devletlerden istediğiniz yıldan istediğiniz devletle oynayabiliyorsunuz. 1939 ve 1943 Axis vs. Allies olarak geçerken 1950 ve 1960 yılları ise Nato vs. WTO olarak geçmektedir. Bu türde de komutanlar geçmektedir. Şehirlerden çıkaracağınız birliklere komutan atayarak onları daha güçlü hale getirebiliyorsunuz. Oyunda yıl atlamak için oyunu oynamanız gerekiyor yani gece yatmadan önce oyunu açık bırakırsanız sabah kalktığınızda 3-4 yıl geçmiş olur. Ne kadar güçsüz devlet alarak oyunu bitirirseniz o kadar fazla komutan puanı ve HQ deneyimi alırsınız. Benim size önerim 1939 yılında Finlandiya’ yı almak. Finlandiya ile öncelikle Rusya’ nın elinde bulundurduğu Leningrad’ı alarak ordan Rusya’ yı almanız sonra zaten oyun açılıyor. 1943 yılını pek oynamadım ama eğer oynarsanız Almanya’ yı önermem çünkü bu yılda Almanya’ yı çok geniş yapmışlar bu nedenle Almanya’ nın etrafındaki ülkeler daha güçlü oluyor ve oynaması çok zor oluyor. 1950 yılı için önerim, ben bu yılda Polonya olarak oynuyorum ve şu anda Amerika’ yı fethediyorum. Bu oyunda komutan puanı sıkıntısı olduğu için ben oyunu kaynak hileli APK’ sını oynuyorum böylece daha rahat gelişebiliyorum hem de istediğim komutanı alarak istediğim gibi eğitebiliyorum. Conquer World türünde sadece şehirler ve askerler bulunmuyor. Çeşitli savunma silahları da bulunuyor mesela kendi topraklarınızda üreteceğiniz Bunker, Coastal Artillery, Land Fort ve Land Mine bulunuyor. Bunları HQ bölümünden seviyenize göre geliştirebilirsiniz. Oyun içinde altın, demir ve petrol bulunuyor. Altını birim üretmede ve bomba atmada kullanıyorsunuz. Demiri ise savunma aleti üretmede ve birim çıkarmada kullanıyorsunuz. Petrolü ise gemileri ve motorlu araçları hareket ettirmek için kullanıyorsunuz.

Screenshot_2016-03-05-14-17-21

Screenshot_2016-03-05-14-17-27

Screenshot_2016-03-05-14-17-51

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna gelelim. Bu yazım biraz dağınık oldu farkındayım fakat ikinci yazımda sizlere devletleri ve çeşitli püf noktalarını vereceğim. Oyun dediğim gibi ücretsizdir ve popülerdir. İkinci yazımda görüşmek üzere, İyi Fetihler !

13 YORUM

    • ben 1950de ingiltere oldum. tüm avrupa ve afrikayı,birde asyanın yarısını feth ettim. sana tavsiyem eğer ingiltere olursan,önce biraz bekle sovyetler parise kadar dayansın. sonra da bastığın atom bombalarını sovyet komutanlara at. paris senin lur. daha sonra krakow a falan saldır ve füzeleri ele geçir. ordan kiev sonra moskova sonra da sovyetlerin işgal ettiği iskandinav.

  1. ben 1960 yılında ırak ile oynuyorum rusya türkiyeye hasar veriyor türkleri aldıktan sonra Yunanistanı alıyorum sonra italyaya sadırıyorum en son berlin ve almanları alıyorum sonra biraz zor oluyo ama oyunun devamı geliyor

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz