WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor!

0
189

WhatsApp’dan daha sonra ihtiyacınız olabilecek bir mesaj aldığınızda kopyalayıp not uygulamasına yapıştırdığınız veya ekran görüntüsünü kaydettiğiniz zamanlar olmuştur. Artık buna ihtiyacınız yok.

Elimizden düşmeyen akıllı telefonlarda vazgeçilmez olan WhatsApp uygulaması üzerinden sıklıkla arkadaşlarımızla konuşuyoruz. O kadar uzun konuşmalarda aradığımızı nereden bulacağız değil mi? Başka bir örnek verelim. WhatsApp; patronumuzdan önemli notları, toplantı tarihlerimizi, arkadaşımız tarafından yollanan bir adresi, çocuklarımızın fotoğraflarını, ses dosyalarını ve çok daha fazlasını içeriyor. Kaybetmek ister miyiz? O zaman işaretleyelim. En son sürüm WhatsApp beta önemli mesajlarınızı işaretleyebilmenizi sağlıyor. Böylece ilgili mesaja istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Açıkçası bu özelliğin gerçekten de çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra WhatsApp, PDF dosyalarını ve word (.doc) gibi diğer belgeleri arama yeteneğine sahip oluyor. Çok kısa sürede istediğinizi bulabilecelksiniz.

Bu özellikler şu an en son sürüm WhatsApp beta (2.12.338) uygulamasında mevcut. Google Play Store üzerinden güncellemenin gelmesini beklemenize hiç gerek yok. WhatsApp’ın kendi sitesinden uygulamaya ait .apk dosyasını buradan indirebilirsiniz.

Biraz çalışma yöntemini açıklayalım. Mesaj işaretleme özelliği tam da sizin istediğiniz gibi çalışıyor. Bir mesaja dokunup kısa bir süre basılı tuttuğunuzda, uygulamanın araç çubuğunda yeni bir yıldız simgesi görünecektir. Mesajın altında gözüken bu küçük yıldıza dokunun. Bu kadar basit işte.

WhatsApp’ın bu yeni özellikleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Bizimle düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz