Whatsapp’a Yeni Özellikler Geldi!

0
321

WhatsApp

Whatsapp mesajlaşma uygulamasına 2.12.498 sürüm numarası ile beraber birçok yenilik geldi. Belge desteği, bağlantı geçmişi, mesaj geçmişi temizleme iyileştirmesi vb.

Whatsapp’ın önemli eksikliğinden birisi olan ve Play Store’dan başka uygulamalar yardımıyla göndermek zorunda kaldığımız belgeleri artık Whatsapp aracılığıyla doğrudan gönderebilirsiniz. Geçmişte gönderdiğiniz belgeleri medya kısmından tekrar görüntüleyebilirsiniz. Şimdilik belge desteği .pdf formatıyla sınırlı olduğunu söylemekte fayda var.

2016-03-03 03.39.21

Bununla birlikte bir kişiyle paylaştığınız bağlantıları fotoğraf ve videoların depolandığı medya sekmesinde görebileceksiniz ve önceden paylaştığınız linkleri medya sekmesinden tekrar görüntüleyebileceksiniz. Diğer bir özellik ise sohbet geçmişi silme seçenekleri. Şöyle ki artık ‘tüm mesajlar’,’30 günden eski mesajlar’ ve ‘6 aydan eski mesajlar’ seçeneklerinden birini işaretleyip silebiliyoruz. ‘Yıldızlı mesajları tut’ seçeneğiyle de önceden yıldızlı olarak işaretlediğimiz mesajların silinmemesini sağlayabiliyoruz

WhatsApp Yıldız

Bu özellikler şimdilik beta sürümünde olduğu için Play Store’da mevcut sürümde bu özellikler yok. Eğer beklemek istemezseniz Beta programına katılarak en yeni güncellemeleri mağazadan yükleyebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz