WhatsApp’ın Yeni Güncellemesi Yayımlandı!

0
458

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp 3 yeni özelliği ile Google Play Store’da kullanıcılara sunuldu.

images

WhatsApp şimdiye kadar ilişkileri sonlandıran ve adeta kullanıcıları kendisinden bıktıran güncellemeleri ile gündeme geliyordu. Çünkü her yeni güncelleme 900 milyon aktif kullanıcının aynı anda etkilenmesi anlamına geliyor. Haliyle tüm kullanıcıları aynı anda memnun etmek oldukça zor bir iş. Ancak bu seferki güncelleme kullanışlı özelliklerle geliyor. Bu özellikler ise şunları kapsıyor:

  • Bağlantı Önizlemesi
  • Yıldızlı Mesajlar
  • Android direkt paylaşım (Android 6.0+)

Peki bu özellikler ne işe yarıyor? Gelin kısaca göz atalım.

  1. Bağlantı Önizleme

Bu özellik mesaj olarak gönderdiğiniz linkleri mesaj gitmeden önce kısaca önizlemenize yarıyor. Bu sayede yanlış bir bağlantı gönderme sorunu da ortadan kalkıyor.

_20151125_205602

     2.  Yıldızlı Mesajlar

Sizin için önemli olan mesajları daha sonra kolayca bulmak üzere kaydedebileceğiniz bölüm olarak gelen Yıldızlı mesajlar özelliği ile ihtiyacınız olduğunda, bu mesaja kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Yıldızlı mesajlar özelliğini kullanmak için; herhangi bir mesajı seçip * (yıldız) işaretine dokunun. Kaydettiğiniz mesajları “SOHBETLER>Menü>Yıldızlı mesajlar” bölümünde bulacaksınız.

wp

3.  Android direkt paylaşım

Şimdiye kadar zaten kullanımda olan direkt paylaşım özelliği nihayet Android 6.0 Marshmallow sürümünü desteklemeye başladı. Böylelikle bir mesaji herhangi bir kişiye kolayca gönderebildiğiniz bu özellik Android’in yeni sürümlerinde de kullanılabilir hale gelmiş oldu.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free

Yeni özellikleriyle WatsApp uygulamasını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz