Web Sitelerine Parmak İzinizle Giriş Yapın!

0
1013

Kullandığınız Android cihazınızın Parmak İzi Tarayıcı özelliği varsa, web sitelerine giriş yaparken parmak izinizi kullanmak güvenliğiniz için daha iyi olacaktır.

*Sadece Samsung Galaxy S5 kullanıcıları bu konuyu kullanarak web siteleri için parmak iziyle giriş özelliğini etkinleştirmeleri gerekmektedir.

Öncelikle parmak izinizi ayarlamadıysanız cihazınıza parmak izinizi kaydedin. Ayrıca bir siteye giriş bilgilerinizi tarayıcınıza kaydettiyseniz tarayıcınızdan bu bilgileri silmeniz gerekmektedir. Kullandığınız internet tarayıcınıza göre değişmekle beraber tarayıcı ayarlarında “Kişisel verileri sil” gibi bir seçenek olacaktır. Bu seçeneği kullanrak giriş bilgilerinizi, kayıtlı parolalarınızı silin. Bu seçenek bütün verilerinizi silecektir, isterseniz giriş bilgilerinizin kayıtlı olduğu sadece bir siteyi de silebilirsiniz.

Peki parmak izinizle nasıl giriş yapacaksınız? Giriş yapmak istediğiniz siteye kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp “Giriş” butonuna dokunun. Sonrasında küçük bir pencere açılacak ve “Parmak izinizi kullanarak oturum açın” seçeneğini işaretleyip “Hatırla” seçeneğine dokunun. Bir sonraki giriş işleminizde parmak izinizi isteyecektir. Hepsi bu kadar. 🙂

Parmak-İzi-Giriş-1 Parmak-İzi-Giriş-2

Sitelere giriş yaparken parmak izinizi kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz