Veri Tasarrufu özelliği şimdi %70’e kadar tasarruf sağlıyor!

0
293

google-chrome

Popüler internet tarayıcısı Google Chrome artık %70’e kadar veri tasarrufu yapmanızı sağlıyor.

Bildiğiniz gibi ülkemizde sınırsız internet olayı çok yüksek ücretlerle mümkün olabiliyor. Peki neden yüksek ücretler ödeyelim ki? Çeşitli kampanyalar var, evet. Bildiğimiz kadarıyla Avea’da kotanız dolunca hızınızın yavaşladığı bir paket var. Vodafone’da da benzer bir paket var. Ancak Vodafone’da hızınız düşünce internete bile giremiyorsunuz. 🙂 Her neyse, o kadar hızlı internet kullanırken hızın bir anda yavaşlaması ne kadar kötü bir şey değil mi? Hatta işkence gibidir. İşte buna Google tarafından bir çözüm sayılabilecek bir yöntem sunuluyor. Bu yöntem sayesinde hızlı internete ihtiyacınız olmadığı internet sitelerinde tasarruf edebilirsiniz.

Google internet tarayıcısının Veri Tasarrufu özelliğini güncelleyerek artık kullanıcıların %70’e kadar tasarruf etmelerini sağlıyor. Güncellenen özellik sayesinde kullanıcılar bir internet sitesini gezinirken eğer yavaş bir bağlantıya sahiplerse görüntüler yüklenmeyecektir. Sayfadaki yazılar yüklendiğinde ise aşağıda bir mesaj görüntülenecek ve kullanıcılar bu mesaja dokunarak görüntülerin yüklenmesi sağlayabileceklerdir.

Google Chrome:Hızlı ve Güvenli
Google Chrome:Hızlı ve Güvenli

Sınırlı bir bağlantıya sahipseniz veya tasarruf yapmak istiyorsanız Chrome internet tarayıcısının Ayarlar’ına giderek özelliği etkinleştirmeniz yeterli. Bu güncellenmiş özelliğin şu anda sadece Hindistan ve Endonezya’daki Chrome kullanıcıları için geçerli olduğunu belirtelim. Zamanla tüm ülkelere verilecek olan bu güncelleme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz