Uygulama Yöneticisinden Silemediğiniz Uygulamaları Silin!

2
2033

Android-arka-plan

Bazı uygulamalar vardır ki cihazınıza sonradan yüklemenize rağmen silemezsiniz. Bakın “sonradan sizin yüklediğiniz” uygulamalardan bahsediyoruz. Örnek verelim hemen, ekrana dokunduğunuzda cihazınızı kilitlenmesini sağlayan bazı uygulamalar var. Bu uygulamaları doğrudan uygulama yöneticisinden kaldıramazsınız. Bunu bilmeyen arkadaşlarımız için bu konuyu hazırlama ihtiyacı duyduk. Sonra gidip Google Play Store’da geliştiricilere küfür etmeyin. 🙂

Eğer cihazınızı aldığınızda cihazla beraber yüklü bir şekilde gelen uygulamaları kaldırmak istiyorsanız bu konumuzu inceleyiniz.

Diyelim ki verdiğimiz örnekteki gibi bir uygulama yüklediniz ve sonra kullanmaktan vazgeçtiniz. Peki nasıl sileceksiniz? Aslında yapacağınız işlem çok basit. Önce silinmeyen uygulamamızın uygulama yöneticisinde nasıl gözüktüğüne bakalım.

Biz bunun için Solo Lock Screen uygulamasını kullandık, bu uygulamayı kullanmak için Solo Launcher uygulaması da gerekiyor. Launcher kullanmak istemiyorsanız Google Play Store’da işinizi görebilecek çok sayıda uygulama mevcut.

Uygulama yöneticisinden uygulamamızı seçtikten sonra gördüğünüz gibi “Kaldır” butonu aktif değil.

yönetici-uygulama-sil-1 yönetici-uygulama-sil-2

“Kaldır” butonu nasıl aktifleşecek peki? Uygulamanın yönetici yetkisini almanız gerekiyor. Hadi bu yetkiyi alalım.

Belki şimdiye kadar hiç girmediniz ama “Ayarlar -> Güvenlik -> Cihaz yöneticileri” ayarına gidelim.

yönetici-uygulama-sil-3 yönetici-uygulama-sil-4

Cihaz yöneticilerinden uygulamanızı seçtikten sonra (yani işaretini kaldıracağız) sizden onayla isteyecektir. “DEVREDIŞI” seçeneğini seçerek, uygulamanın yetkisini alın.

yönetici-uygulama-sil-5 yönetici-uygulama-sil-6

Artık uygulamamızın yetkisini aldık ve uygulama yöneticisine giderek uygulamanızı kaldırabilirsiniz.

yönetici-uygulama-sil-7

Bu konumuz sizin için yararlı oldu mu?

2 YORUM

  1. affxtion 4 Şubat 2017 at 15:11
    Cihaz yoneticisinden kaldirmaya calistigimda com.android.settings hatasi aliyorum uygulamayi bir türlü kaldiramadim yardim eder misiniz

    AYNI hatayı bende alıyorum yardım edebilirmisiniz

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz