TWRP Recovery Kullanım Rehberi

19
14087

Bu yazımız, TWRP’nin önceki sürümleriyle ilgili sınırlı bilgiler içermekteydi.

TWRP Recovery için yeni rehberler hazırladık, aşağıdan bu detaylı rehberlere ulaşabilirsiniz:

TWRP Sürüm 3 İçin:

Genel Bilgiler, TWRP 3’ün Türkçe Yapılması

TWRP 3 ile ROM, Kernel, Root ve Modifikasyon ZIP Dosyası Kurulum İşlemleri

TWRP 3 ile Wipe İşlemleri – Temizlik, Fabrika Ayarları ve Formatlama

TWRP 3 ile Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri

TWRP Sürüm 2 İçin:

TWRP 2 ile ROM, Kernel, Root ve Modifikasyon ZIP Dosyası Kurulum İşlemleri

TWRP 2 ile Wipe İşlemleri – Temizlik, Fabrika Ayarları ve Formatlama

TWRP 2 ile Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri

19 YORUM

 1. bilgisayarımdan telefonun hafızasına hala ulaşamıyorum maalesef. öncelikle telefon ekranım yukardakinden biraz farklı..
  system
  cache
  data
  internal SDcard

  seçenekleri var başlarında unmount yazmıyor ayrıca data ve cacheyi seçemiyorum.

  aşağıda ise sadece internal SDcard seçeneğim mevcut.

  son olarak mount usb storage seçeneğinin yanında disable MTP seçeneği var. Disable MTB ye tıklamak hariç her şeyi denedim ama hala ulaşamıyorum telefonun hafızasına bu yüzden rom atamıyorum işlem yapamıyorum.

 2. İnternetten bulabildiğim kadarıyla yanlış anlamadıysam eğer problem zaten fazladan bende olan MTP den kaynaklanıyor sanırım dosyaları görmemi engelleyen yazılımsal bi problemim var. Tam olarak aynısı olmasa da telefonu normal çalışırken bağlayan insanların denediği bazı şeyleri gördüm ve sanırım adb commands kullanarak komutlar yardımıyla dosyayı sd karta atmam gerekiyor. Eğer doğru anladıysam tabi. Komutları net olarak anlayamadım gerçi bu seferde. Umarım en kısa zamanda çözebilirim, dönüş yaparsanız. Saatlerdir bilgisayar başında çırpınıyorum.

   • Pardon diğer meseja cevaptan kastınız nedir anlamadım? cyanogenmod12 başlığındaki cevabınıza istinaden buradan tekrar yazdım zaten. Son mesajınızda bu rehberdeki adımları izleyebileceğimi yazdınız, bende izleyemediğimi söylüyorum zaten problemim o. Mount başlığındaki adımları yapmaya çalışsam da telefonun “sdcard”ına ulaşamıyorum, dolayısıyla dosya transfer edemiyor ve rom yükleyemiyorum.

    • Siz iki farklı yerden yorum yapınca kafam karıştı kusura bakmayın. Telefonunuzun son durumu nedir? Sorununuzu çözebildiniz mi?

     • Hocam sdcard a bi şekilde attım dosyaları. Bu arada problemimin kaynağı adb ile telefona ulaşamamdı. Fastboot modülü ile ulaşabiliyordum sadece. İlerde benzer bir durum olursa eğer diye çözümü bulduğum linki buraya koyuyoum isterseniz silersiniz. http://blog.oguzkirat.com/1048/android-adb-bootloader-google-usb-suruculeri-kurulmasi/

      Fakat şimdi baka bir problemim var. Cyanogenmod12 bölümünde dediğiniz şekilde dosyaları attım. “fastboot flash boot boot.img” komutunu girdim sorun olmadı tamamladı burayı da cihaz. Sonra “fastboot rebout” yazıp tekrar açılırken ses açma-kapama tuşlarına bastım ama telefon recovery mod da açılmıyor. Sürekli olarak “sony” yazısı geliyor kapanıyor ve tekrar açılıyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba nasıl iş anlamadım sürekli tam oldu diyorum başka problemler çıkıyor.

     • “Sony” yazısını gördüğünüzde (ses kısma) tuşuna devamlı basıp bıraktığınızda da aynı sonucu mu alıyorsunuz.

     • Aynı sonucu alıyordum evet. Baya denedim ses açma, kapama, ikisine beraber vs. olabilecek her şeyi defalarca denedim. Olmadı hakkaten bir sürü problem çıktı, ben de tamamen başka bi şekilde stock rom yükledim. Telefonum şu an çalışıyor. İlginiz için teşekkürler tekrardan..

 3. 2.8.1 vers kullandım,Mount kısmından harici ve dahili hafızaya erişemedim,
  Resimde gösterdiğiniz use internal ve external tuşları bende yok,
  S4 9500 kullanıyorum

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz