TWRP Recovery İle Wipe İşlemleri Nasıl Yapılır?

5
4024

TWRP Recovery hakkında bilgi almak istiyorsanız şöyle bir yazımız bulunmakta.

Cihazınıza custom rom yüklemeden önce veya uygulamalarınızı ve ayarlarınızı silmek istediğinizde Wipe denilen silme, sıfırlama işlemini yapmanız gerekmektedir. 

Custom rom yüklemelerinde daha hatasız sonuçlar almanız için Wipe işlemlerini iki bölümde ele aldık.

Wipe İşlemleri 

   1.   Başlangıç Wipe

Cihazınızın ayarlarını ve uygulamalarınızı silmek için kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

TWRP menüsünde Wipe bölümüne girin. Açılan pencereden Swipe to Factory Reset butonunu kullanarak Wipe işlemini tamamlayın. 

PicsArt_1441371598916

     2.   Gelişmiş Wipe

Yeni rom yüklemelerinde kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Özellikle stock rom’dan custom rom’a geçerken bu yöntemi öneriyoruz.

TWRP menüsünde Wipe butonuna tıklayın. Açılan pencereden Adwanced Wipe bölümüne girin. Daha sonra karşınıza çıkan bölümlerden Dalvik Cache, Cache, System ve Data kutuçuklarını işaretleyin.

Swipe to Wipe butonunu sağa doğru çekerek Wipe işlemini başlatın. 

PicsArt_1441305554773

 • Sinan Ak

  Bende imei atılmış lg g2 var buradan advenced wipe menüsünden hepsini işaretledim sonra butonu kaydırdım Şimdi napmam gerekiyor?

  • Burada bahsedilen sadece sıfırlama işlemi olan Wipe işlemleridir. 🙂

   • Sinan Ak

    nasıl cihazımı fabrika ayarlarına yada kurtarma şeklinde açabilirim?

    • Wipe işlemlerinden önce cihazınıza ne yaptığınızı bilmiyorum. Ancak şunu diyebilirim ki cihazınızda sorun yoksa sıfırlama işlemlerini yapınca cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olur ve biraz bekledikten sonra cihazınız normal bir şekilde açılır. Eğer açılmıyorsa stock romu yüklemeniz gerekiyor. Ancak imei kısmına destek vermiyoruz. Sıfırlama işlemlerinde veya stock rom ve custom rom yükleme işlemlerinde orijinal olmayan imeiler silinmektedir. Zaten bu cihazlara herhangi bir müdahale yapılmasını önermiyoruz. Müdahale etmek isteyenlere pasaport kaydı yolu açık. 🙂

   • Sinan Ak

    ben cihaz açılsın istiyorum asdece 🙂