Twitter, iki seçenekli anket özelliğini duyurdu!

0
317

Twitter, tweetlerinize ekleyebileceğiniz iki seçenekli anket özelliğini duyurdu. Sadece birkaç dokunuşla ilgilendiğiniz veya merak ettiğiniz bir konuda anket oluşturabilirsiniz.

Ülkemizde zaman zaman bazı nedenlerle yasaklanan Twitter’da çocuğunuzun ismi ne olmalı, seçimleri hangi parti kazanacak, Galatarasay-Fenerbahçe derbisini kim kazanacak gibi sorularla sizi takip edenlerin düşüncelerini öğrenebilirsiniz. Twitter yaptığı açıklamada, Twitter dışında daha iyi bir yerde sorularınızın cevaplarını öğrenemeyeceğinizi belirtiyor. Bunun yanı sıra anketi oluşturanlar, milyonlarca Twitter kullanıcısının ne düşündüklerini öğrenebilirler. Oluşturduğunuz anketin sonuçlarının kararlarınızı etkileyeceğine şüphemiz yok.

Birbirlerine git gide benzemeye başlayan sosyal ağlardan Google+ ve Facebook kullanıyorsanız zaten anket özelliğinin olduğunu biliyorsunuz. Kendi oluşturduğunuz ankete cevap vermek zorunda değilsiniz. Sadece cevabın üzerine tıklayın ve anında yüzde olarak görüntüleyin. Türkiye genel seçimleri gibi düşünebilirsiniz. Oylar sayılmaya başladığında televizyon ekranlarında yüzde olarak görüntülendiğini biliyorsunuz. İşte aynısı. Ancak sadece iki seçenekli bir anket oluşturabiliyorsunuz ve elde edeceğiniz yanıtlar yani anketlerin cevaplanabileceği süre sadece 24 saat ile sınırlı.

Twitter zaten farklı anket türlerini destekliyor ancak hiçbiri bu kadar basit bir şekilde değildi. Bu özellik şu anda Android, iOS ve diğer platformlarda ilerleyen günlerde yayınlanacak.

Mesela biz anket oluşturmak istesek şöyle bir anket oluştururduk.

Android ile ilgili hangi site daha iyi?

  • Tekno Bölge
  • Hiçbiri

Cevabınızı tahmin edebiliyoruz. 🙂

Bu anket ekleme özelliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Kullanacak mısınız?

Twitter
Twitter
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz