Turkcell T20’ye Nasıl Root Atılır?

0
1213

Turkcell T20 telefonunuza gelişmiş izinler vermek, sistem üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız cihazınıza root atabilirsiniz. Peki nasıl mı? Konumuzu inceleyin.

turkcell-t20

Turkcell T20 diğer adıyla Huawei U8650 cihazınıza gelişmiş yetkiler vermek istiyorsanız cihazınıza root atmanız gerekecek. Telefona kurulacak olan SuperSu uygulaması ile cihazınız, gelişmiş yetkilere sahip olacak.

Telefonunuzu rootlarken cihazınızın garanti dışına çıkacağını ve tüm sorumluluğun uygulayıcıya ait olduğunu unutmayın! Ayrıca bilmenizi istediğimiz birkaç bilgi var. Lütfen buradan önemli bilgileri okuyun ve onaylıyorsanız devam edin.

Hazırlıklar

  • Rootlama işlemini cihaza yazılım yükleyerek yapacağımızdan tüm kişisel verileriniz silinecektir. İhtiyacınız olan verilerin yedeğini alın.
  • Pil seviyenizin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.

Başlayalım

  • Öncelikle Turkcell T20- Huawei U8650 Spain Yoigo Yazılım Dosyası‘nı indirip .rar’dan çıkarın. Dload klasörünü olduğu gibi hafıza kartınızın içine atın.
  • Ayarlar Menüsü’nden Depoalama Ayarlarına girin. Depolama Ayarları’ndan Yazılım Yükseltme seçeneğine tıklayıp Hafıza Kartından Güncelle’yi seçin. Bu işlem telefonunuzu kapatıp kurulum işlemini başlatacaktır. Ortalama 5-6 dk sonra kurulum tamamlanacak ve telefonunuz açılacaktır.
  • Şimdi Turkcell T20- Huawei U8650 Root Yapma Dosyası‘nı indirip ilk dosyada yaptığınız gibi bu dosyayı da hafıza kartına atın. Telefonu kapatın ve 10 saniye bekledikten sonra ses açma ve güç(açma-kapama) tuşlarına beraber basıp Recovery Mode ekranı gelene kadar basılı tutun.
  • Ses tuşları yardımıyla apply update from sd card seçeneğinin üzerine gelin ve güç tuşuna basarak seçin.

jklopGelen ekranda update.zip seçeneğinin üzerine gelin ve tekrar güç tuşuna basarak seçin. Bu işlem telefonunuza root yetkisi verecektir. Şimdi geri gelip reboot system now seçeneği ile telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuz açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. İşlem tamamdır.

Bu konumuzu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz